UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокуратура почала розслідування фактів домагань в дитячому притулку на Волині

Під час перевірки притулку виявлено факти фізичного насильства та сексуальних домагань стосовно дітей.

В притулку для дітей, які потрапили у складні життєві обставини, в м. Рожище Волинської області виявили порушення прав дітей. Зокрема, десятеро дітей поскаржилися на побої, ще троє заявили про сексуальні домагання з боку керівників установи. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова у Facebook.

"Під час моніторингового візиту в притулок для дітей, які потрапили у складні життєві обставини, у десяти дітей виявили сліди побоїв і крові на одязі. Крім того, троє дітей заявили про сексуальні домагання з боку керівництва установи", - зазначає омбудсмен.

"Діти розповіли, що сам директор і його брат, який працює черговим з режиму, їх б'ють і ображають нецензурними словами. Дівчата повідомили, що брат директора їх чіпав за різні частини тіла. Діти скаржилися виховательці, але вона відмахнулася - сказала, що вони все вигадують", - написала вона.

За словами Денисової, у притулку вже працюють поліцейські, а керівництво області шукає місце, куди можна перевести дітей.

Притулок знаходиться в м. Рожище Волинської області і зараз там перебувають 33 дитини віком від 3 до 18 років.

За словами речника ГПУ, прокуратура почала розслідування повідомлень про насильство по відношенню до неповнолітніх вихованців у дитячому притулку м. Рожище. Про це він повідомив на сторінці у Facebook.

"Сьогодні, 2 серпня, Маневицька місцева прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом застосування фізичного насильства до вихованців працівниками комунальної установи "Притулок для дітей служби у справах дітей Волинської обласної державної адміністрації", що в селищі Рожище, за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, а також за фактом неналежного виконання службових обов'язків працівниками цього закладу щодо охорони життя та здоров'я неповнолітніх, що спричинило істотну шкоду здоров'ю, за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 137 КК України", - повідомив він.

На даний момент прокурори і слідчі проводять першочергові слідчі дії, опитують вихованців притулку, а також осіб, які можуть бути причетні до злочинних дій відносно дітей.

Як повідомлялося, в Україні прийнятий закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству". Законом визначено поняття "психологічне насильство", згідно з яким, "це - форма домашнього насильства, яка включає в себе словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші дії, спрямовані на обмеження волевиявлення особи.