Бійці скандального батальйону МВС "Торнадо" підозрюються військовою прокуратурою в розбещенні неповнолітніх, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури на своїй сторінці в Facebook.
В ході досудового розслідування слідчі отримали інформацію про здійснення окремими бійцями зазначеної роти разом з іншими цивільними особами кримінальних правопорушень, пов'язаних із статевою недоторканістю дітей.
У зв'язку з цим в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального злочину, передбаченого ст. 156 (розбещення неповнолітніх).
На допит в якості свідка прокуратура викликала громадянку Світлану Саванчук, "якої точно можуть бути відомі обставини вчинення цього кримінального злочину".
Як відомо, в Луганській області затримано та судом заарештовано 8 осіб, у тому числі сім – бійці роти "Торнадо".
Для всіх затриманих обрано судом запобіжний захід у вигляді арешту без застави.
18 червня глава МВС Арсен Аваков заявив, що підписав наказ про розформування роти. На сьогодні спецпідрозділ МВС "Торнадо" виведено з місця несення служби, проходить процес розформування.
18 червня військова прокуратура затримала 8 учасників підрозділу "Торнадо", в тому числі, командира Руслан Онищенко, який переховувався в Дніпропетровську. Онищенко неодноразово був судимий. Учасників батальйону "Торнадо" звинувачують у зґвалтуваннях і інших злочинах.
Після цього глава МВС Аваков доручив розформувати роту "Торнадо". У відповідь на це бійці "Торнадо" закрилися на своїй базі в Луганській області і, за словами заступника генпрокурора Матіоса, готові застосувати зброю. Пізніше, однак, заступник командира роти "Микола Цукур заявив, що рота не буде надавати збройного опору правоохоронцям і повідомив, що бійці "Торнадо" чекають від МВС пропозицій іншого місця роботи, оскільки законодавство передбачає на розформування підрозділу 2 місяці.
Увечері 19 червня Аваков повідомив про завершення конфлікту між "Торнадо" та військової прокуратури.
РПСМОП "Торнадо" - добровольча рота патрульної служби міліції особливого призначення, створена у вересні 2014 року в структурі ГУ МВС України в Запорізькій області. Рота була створена на базі розформованого в жовтні 2014 року за мародерство батальйону "Шахтарськ".
Дії добровольчих батальйонів у ході АТО є предметом серйозних громадських дискусій, пише в статті"Добровольчі батальйони: структура, страхи, проблеми бойового застосування" DT.UA Юрій Бутусов. Для адекватної оцінки обстановки і оперативного планування необхідно мати чітке уявлення про силах і можливостях добровольчих батальйонів.