Програма ВООЗ по вакцинації від COVID-19 жителів бідних країн COVAX, по якій Україна розраховує отримати 8 млн доз вакцини, зіткнулася з "дуже високим" ризиком зриву і може залишити держави без щеплень до 2024 року.
Про це пише Reuters, посилаючись на внутрішні документи Глобального альянсу з вакцин та імунізації (ГАВІ).
Зокрема, зазначається, що в COVAX борються з нестачею грошей, проблемами з поставками і складними договірними відносинами з компаніями-постачальниками препарату.
Крім того, негативну роль також відіграє те, що програма була розроблена в поспіху і діє на "незвіданою територією".
"Ризик невдачі у створенні успішного центру COVAX дуже високий", - йдеться у внутрішньому звіті ГАВІ.
Також, як стало відомо, в одній зі службових записок від 25 листопада, включених в документи ГАВІ, консультанти зазначають, що найбільший ризик для програми пов'язаний з положеннями в контрактах на постачання. Вони дозволяють країнам не купувати вакцини, заброньовані через COVAX.
Відзначається, що цей звіт і інші документи обговорюються на засіданні правління ГАВІ 15-17 грудня.
У проєкті державного бюджету на 2021 рік на вакцинацію від коронавірусу передбачили 2,6 млрд гривень. МОЗ у бюджетному запиті просив на це 15,6 млрд.
Ще 8 мільйонів доз вакцини наша країна має отримати в рамках європейської ініціативи COVAХ.
Першу партію препарату Україна має отримати наприкінці першого - початку другого кварталу наступного року, стверджує міністр. У Всесвітній організації охорони здоров'я в оцінках стриманіші - не раніше другого кварталу.
Голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко вважає, що до кінця наступного року всі охочі українці будуть щеплені від коронавірусу.