UA / RU
Підтримати ZN.ua

Програма розвитку ООН наглядатиме за використанням грошей на відновлення Київщини

Йдеться про реконструкцію житлових будинків у п’яти населених пунктах.

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) буде незалежно наглядати за використанням коштів, які були зібрані через платформу United24 й виділені на реконструкцію 18 багатоквартирних будинків у Київській області, повідомила пресслужба Міністерство інфраструктури України у Facebook.

Віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков, постійний представник ПРООН в нашій державі Яко Сільє та заступник голови Київської ОДА Микола Бойко підписали відповідний меморандум.

Йдеться про контроль за відновленням 18 будинків у Ірпені, Бородянці, Гостомелі, Бузовій і Милі, на які Кабінет міністрів спрямує понад 500 мільйонів гривень. Будівлі мають капітально відремонтувати до кінця 2023 року, щоб додому могли повернутися майже чотири тисячі людей.

За словами Кубракова, співпраця з Програмою розвитку ООН стосуватиметься планування, закупівель, реалізації та моніторингу.

"Прозорість та підзвітність – базові принципи підходу до відбудови. Без виконання цих умов залучення міжнародних партнерів і загалом ефективне відновлення зруйнованого – неможливі", – зазначив він.

Віцепрем’єр також розповів про плани поширити досвід співпраці з ПРООН у питанні незалежного нагляду й на інші ініціативи з відновлення різних регіонів України.

"Більше того, подібну співпрацю плануємо побудувати з іншими міжнародними організаціями – фінансовими чи експертними. Впевнений, що завдяки цьому ми змінимо підходи до масштабного відновлення  інфраструктури і зміцнимо довіру міжнародних партнерів", – додав Кубраков.

Читайте також: Миколаєву не вистачає грошей на ремонт водопроводів, постраждалих від війни, потрібна допомога: Кім назвав суму

Крім цього, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури буде співпрацювати з ПРООН у таких питаннях:

Раніше заступник голови Київської ОДА Микола Бойко розповів, скільки об'єктів було пошкоджено внаслідок війни РФ проти України в області, а скільки вже відновили.

Читайте також: Експерт пояснив, чому для післявоєнного відновлення потрібно міняти земельне законодавство

За столом, де ділитимуть ресурси міжнародних донорів, залишилися троє: голова ОПУ Андрій Єрмак, голова партії СН та профільного парламентського комітету, автор скандального законопроєкту №5655 Олена Шуляк, віцепрем'єр, голова об'єднаного Міністерства інфраструктури Олександр Кубраков (він же – потенційний прем'єр-міністр).

Відтепер будівельна концепція переважає концепцію регіонального розвитку та децентралізації. І це дуже серйозний розворот. Які ризики він несе? До чого тут скандальна містобудівна реформа і чому за неї так бореться влада? Чи можливе реальне відновлення без спільної стратегії регіонального розвитку та участі громад? Чи дозволить утилітарний проєктний підхід швидко піднятися післявоєнній Україні?

Відповіді на ці запитання у матеріалі «Мінрегіон – на сніданок, комітет – на обід, країна – на вечерю» шукала редактор відділу політики Інна Ведернікова.