UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прогноз ISW: Україна перехопить стратегічну ініціативу і знову змусить росіян до «кроків доброї волі»

Якщо раніше росіяни самі вирішували, на який напрямок перекидати основні наступальні сили, то тепер вони керуються контрнаступальними діями ЗСУ.

Україна поступово перехоплює стратегічну ініціативу на фронті і змушує росіян змінювати плани своїх операцій, реагуючи на можливий контрнаступ ЗСУ. Схоже на те, що скоро ініціатива остаточно перейде до українців. Такий прогноз у своєму звіті за 4 серпня зробили експерти американського Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти зауважили, що росіяни все більше перекидають особовий склад і техніку до Херсонської та Запорізької областей, відмовляючись від захоплення Слов’янська та Сіверська на Донеччині. Також раніше вони призупиняли атаки на Харків або ж на південь задля захоплення Луганської області. Проте зараз характер таких переоцінок пріоритетів кардинально змінився, вважають експерти.

«Вони робили це за власною ініціативою на основі зміни пріоритетів своїх командувань. Російські сили в цьому випадку, схоже, відповідають на загрозу контрнаступу України в Херсонській області, а не свідомо обирають цілі, на яких зосередити свої зусилля», – сказано у звіті Інституту. 

Читайте також: Знищення складів боєприпасів та опорних пунктів військ РФ посилює тиск на окупантів — британська розвідка

Звідси експерти роблять висновок, що ініціатива на фронті поступово переходить до рук українців. 

«Підготовка України до контрнаступу в Херсоні та початкові операції в цьому контрнаступі в поєднанні з різким ослабленням російських сил загалом дають змогу Україні вперше почати активно формувати хід війни», – йдеться у звіті. 

Також вони припускають: якщо ситуація розвиватиметься за таким сценарієм, росіянам просто не вистачить сил тримати оборону фронту такої протяжності і доведеться робити жертвувати територіальними, як вони це називають, робити  здобутками, як вони це називають, робити «жести доброї волі». Наприклад, припускають, росіяни будуть змушені відвести свої гарнізони від Ізюма, щоб оборонятися на півдні. 

Читайте також: Темпи наступу російських військ будуть падати: експерт зробив прогноз по розвитку ситуації на Донбасі

Нагадаємо, як писало видання Bloomberg, після оперативної паузи, метою якої було перегрупування та поповнення військ, Росія так і не змогла відновити наступальний потенціал. Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт повідомив, що російські окупаційні війська уже після цієї паузи змогли взяти під контроль ще 0,02% території України.

«Це неприйнятно, звичайно, але навряд чи цей результат можна назвати вражаючим», – зазначив він.