UA / RU
Підтримати ZN.ua

Продали лікарню: замглаві Федерації профспілок і чотирьом ексчиновника КМДА оголосили про підозру

Група осіб за кілька років розпродала низку державних об’єктів Києва, які не підлягали приватизації.

Заступнику голови Федерації профспілок оголосили підозру у незаконному відчуженні майна на понад 138 млн грн. За даними слідства за участю Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України, замкерівника ФПУ у 2019 році разом з іншими посадовцями схвалив незаконну приватизацію будівлі державної курортної бальнеолікарні у Києві.

Згідно з висновком судової експертизи, загальна вартість приміщення становила 138 млн 308 тис. грн. Однак лікарня, яка взагалі не підлягала відчуженню, була продана ще й за значно нижчою вартістю.

Як зазначили в СБУ, до організації оборудки причетний заступник голови Федерації профспілок України і четверо колишніх високопосадовців Головного управління комунальної власності КМДА. Вони займались незаконним «виведенням» з держвласності соціальних закладів для їх подальшого продажу і отримання тіньових прибутків. Серед привласненої нерухомості: санаторії, реабілітаційні центри і навчально-спортивні установи.

За даними слідства, «схема» полягала у тому, що посадовці з КМДА виписували документи, які передавали Федерації профспілок право власності на державні об‘єкти. Потім ці об‘єкти продавали за ринковою вартістю через підконтрольні фірми. Так були приватизовані Міжнародний центр культури та мистецтв Федерації профспілок України, туристичний готель «Дружба» та навчально-спортивна база «Святошин».

Загалом до  Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів вдалось уже передати 230 незаконно приватизованих установ загальною вартістю 25 млрд грн.

Наразі топчиновнику профспілок повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України.

Як повідомили джерела ZN.UA, мова йде про заступника голови Федерації профспілок України Володимира Саєнка. 

Суд постановив взяти його під варту з альтернативою у вигляді застави в розмірі 124 млн. грн., а також відсторонив його від посади заступника голови Федерації профспілок України строком на 2 місяці.

Чотирьох посадовців-спільників із КМДА підозрюють за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.