UA / RU
Підтримати ZN.ua

Проблеми починаються по той бік "Мінську" - Süddeutsche Zeitung

Угода Мінськ-2 не створила систему безпеки в Європі.

Невтішні результати угоди Мінськ-2 стало видно й на інших територіях, керованих страхом жителів країн Скандинавії і Балтії, яких спровокували російські ігри "м'язами", пише німецька газета Süddeutsche Zeitung.

"Віри в зцілення України немає - цей похмурий досвід прийняли навіть ті учасники раунду мінських переговорів, які досі стоїчно ставилися до прогресу, який принесла угода. Це може і було досягненням, але в той же час з'явилося більше зброї, стало більше пострілів, немає ніяких розумних обговорень питань про здійснення резолюцій, і немає натяку на довіру", - йдеться в статті.

На думку автора, Мінськ - це угода про припинення вогню, а не договір про мир. мирної угоди. До перемир'я додається перелік побажань, але відсутня адреса "замовлення для багатьох чудових обіцянок".

Мінськ підняв трохи вище бар'єр безпеки між сторонами конфлікту, але він нічого не стримує. Стримуючим фактором була загроза нових санкцій для Росії. Але ця загроза втрачає значення з кожним днем, у той же час на Заході зростає втома від війни. "Війна кипить на низькому вогні, вичерпуючи сили. ЄС важко зберігати єдність, а в США починається непередбачувана передвиборна кампанія", - сказано в статті.

"Є багато мотивів для відродження війни. Маріуполь може стати місцем для олігархічної політичної боротьби за владу в Києві. Для сепаратистів метою є захоплення промисловості. І Росія, якої ще минулого літа приписували відсутність інтересу війни в Донбасі, поставляє (бойовикам - ред.) зброю. Чому? Донбас може бути і зруйнований, і порожнім, але як стратегічний форпост і контрольоване вогнища вся країна більш ніж цікава", - пише автор статті.

Треба чесно сказати, що дует Меркель-Олланд ніколи не був у позиції сили. Загроза санкцій була потужною, але більш потужним був страх перед розпадом "європейського табору". У цій експериментальній спробі практично нічого не змінилося.

Таким чином, в даний час починаються справжні труднощі. 16 годин переговорів (у Мінську - ред.) - це дрібниця порівняно із завзятістю, яку треба застосувати зараз. Захід, Європа, Німеччина застрягли в самому центрі цього конфлікту, який можна і підігрівати або охолоджувати за власним бажанням. "Це робить його дуже небезпечним: кожному, хто в нього втягнутий, доведеться виходити з логіки Володимира Путіна. Він не має жодного інтересу до чіткого розмежування між сферами, але може впливати на зовнішню політику та політику безпеки ЄС", - йдеться в статті.

Це дилема ЄС: він так багато вклав в Мінськ, що не може відмовитися від угоди. Але Мінськ не створив систему безпеки в Європі. Результати видно на інших територіях - керовані страхом жителі Скандинавії, Балтії спровоковані грою "російських мускул". "До нинішніх проблем додаються нові, які тільки починаються "по той бік Мінська", - резюмує автор.

Читайте також: НАТО звинуватило Росію в порушенні мінських угод і поставках зброї в Донбас

Мінські домовленості від 12 лютого передбачали, зокрема, припинення вогню в Донбасі, відвід важкого озброєння і створення зони безпеки. Однак, на практиці, Росія не взяла на себе відповідальність щодо відведення важкого озброєння бойовиками в Донбасі.