UA / RU
Підтримати ZN.ua

Про що домовилися в Мінську: "зону безпеки" в 30-км, виведення найманців і припинення вогню

Також сторони домовилися про безпольотну зону над частиною території Донбасу.

У Мінську відбулося засідання тристоронньої контактної групи по мирному врегулюванню конфлікту на Донбасі. Про результати повідомляють російські ЗМІ, присутні на місці подій.

Згідно з інформацією, був підписаний новий меморандум про припинення вогню.

Повідомляється, що сторони домовилися про зоні безпеки в 30 кілометрів. Про це заявив після переговорів представник України Леонід Кучма, повідомляє РИА-Новости.

ИТАР-ТАСС додають, що за договором, буде здійснюватися відведення військ від лінії зіткнення великокаліберного озброєння протягом доби.

У перекладі представника терористичної "ЛНР" це означає відведення українських військ на 30 кілометрів від територій, контрольованих бойовиками. Разом з тим, відповідно до другого пункту меморандуму, як його цитує РИА Новости, здійснюється "зупинка підрозділів і військових формувань сторін на лінії зіткнення станом на 19 вересня".

Також контактна група домовилася про заборону застосування всіх видів зброї і наступальних дій в зоні АТО, а також про заборону розміщувати військову техніку в деяких населених пунктах південного сходу України, відзначають в ИТАР-ТАСС.

Також з посиланням на Кучму повідомляється, що сторони домовилися про "виведення всіх іноземних найманців як з одного, так і з іншого боку".

Кучма також додав, що в процесі переговорів домовилися про продовження процесу обміну військовополоненими.

Також сторони домовилися про безпольотну зону над частиною території Донбасу.

Ще одним важливим пунктом домовленостей є розширення моніторингової групи ОБСЄ по всій кордоні Росії і України, посилається БЕЛТА на заяву Кучми.

Підписаний Контактною групою меморандум поставить "крапку у вогневому зіткненні", цитують російські ЗМІ самопроголошеного "прем'єра ДНР" Захарченка. За його словами, контактна група не обговорювала питання про те, чи залишаються так звані "ДНР" і "ЛНР" у складі України, але він залишається.

Раніше повідомлялося, що під час переговорів у Мінську обговорювалися відмова від застосування важкої техніки та закріплення кордонів на поточну ситуацію.

Нагадаємо, на минулих переговорах Мінську був прийнятий протокол про припинення вогню. Згодом перемир'я багато разів порушувалося бойовиками. !zn