UA / RU
Підтримати ZN.ua

Привласнення майна Нацгвардії: експертку-оцінювачку Гринчук відпустили під заставу

За Алісу Гринчук внесли значно меншу заставу, ніж того вимагала Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Солом'янський районний суд міста Києва звільнив з-під варти експертку-оцінювача Алісу Гринчук, яку підозрюють у сприянні незаконному заволодінні та розтраті держмайна, а саме коштів для квартир військовослужбовцям Нацгвардії у 2016 році, передає "Громадське". Гринчук випустили після внесення застави на суму 1,5 млн грн.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури під час судового засідання наголошували на тому, що оцінку провели із завищенням цін та незаконно. У САП пояснили, що на момент проведення оцінки у Гринчук не було посвідчення оцінювача.

У свою чергу підозрювана заявила про те, що сторона обвинувачення перекрутила її дії та не визнала свою провину.

САП також наголосила, що Гринчук може втекти, переховуватися від слідства, тиснути на свідків або знищити речові докази. Щоб цього не сталося прокурори просили суд обрати підозрюваній запобіжний захід у вигляді арешту із можливістю внесення застави в розмірі 7 млн грн.

Захист Гринчук наголошував на тому, що підозра САП та ризики необґрунтовані. Адвокати просили суд відпустити свою підзахисну під особисте зобов'язання або заставу.

Нагадаємо, НАБУ повідомила трьом особам про підозру у заволодінні майном Головного управління Нацгвардії на 81,64 млн. Зокрема йдеться про колишнього командувача Національної гвардії України Юрія Аллерова, генерального директора компанії-забудовника Олега Майбороду та оцінювача Алісу Грищук, яких затримали 14 травня за підозрою у багатомільйонних махінаціях навколо власності Нацгвардії.

Пізніше Юрія Аллерова заарештували на два місяці із правом внесення застави в розмірі 4,8 млн грн. А директора "Укрбуду" Олега Майбороду випустили з-під варти.

Слідство встановило, що у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016-2017 рр., сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро "Червоний хутір"). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 635 448 грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.

14 травня НАБУ прийшло з обшуками за місцем роботи та проживанням службовців Національної гвардії, а також працівників низки приватних компаній. ЗМІ повідомили, що НАБУ готує підозру за статтею 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним, шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу колишньому командувачу Національної гвардії Юрію Аллерову.

Що ж стосується компанії "Укрбуд", то в прес-службі підтвердили факт обшуку та заявили, що "обмін відбувався з ініціативи колишнього керівництва Національної гвардії, а його рівноцінність та відсутність порушень була підтверджена експертизою Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центра МВС України". Також в компанії запевняють, що ТОВ "Укрбуд Девелопмент" всіляко сприяло розслідуванню, а працівники надавали свідчення у якості свідків і не фігурують серед підозрюваних.