Умови для відселення мешканців будинку при проведенні комплексної реконструкції застарілого житла пропонують спростити, обмежившись згодою лише більше 60% власників та орендарів житлових і нежитлових приміщень будинку. Сьогодні необхідна згода всіх 100% власників квартир.
Ця норма прописана в проект змін №2496а в закон "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду", зареєстрованого в парламенті 3 липня 2013 року, текст якого з'явився на його сайті в четвер, 4 липня. Автор змін - народні депутати від Партії регіонів і фракції "Батьківщина".
"Якщо понад 60% власників та орендарів житлових (нежитлових) приміщень будинку погодилися на виселення, до інших власників (наймачам) житлових (нежитлових) приміщень можуть бути вжиті заходи щодо виселення з цих приміщень, а також викупу приміщень за ринковою вартістю, а до орендарям житлових (нежитлових) приміщень - щодо виселення з попереднім наданням інших рівноцінних за площею житлових (нежитлових) приміщень у межах території комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) у порядку, встановленому законом", - прописано в законопроекті.
Документом також пропонується прив'язати площа квартири, яка буде надаватися власнику житла у разі реконструкції будинку, до загальної площі, а не житлової. Таким чином, загальна площа житла, яке буде надаватися власнику безкоштовно, може бути збільшена до 50% загальної площі квартири будинку, що підлягає знесенню.
При цьому пропонується ввести заборону на примушення власника квартири, якому надано новозбудоване житло, оплачувати вартість перевищення загальної площі наданої йому квартири, зазначеної вище.
Згідно з законопроектом, інвестор-замовник для проведення реконструкції кварталів застарілого житлового фонду визначатиметься на конкурній основі, що проводиться органами місцевого самоврядування.
Крім того, документ покладає на інвестора-забудовника обов'язки з організації оформлення права власності на житлові (нежитлові) приміщення для власників приміщень, отриманих у зв'язку з реконструкцією, він також несе всі пов'язані з цим витрати.
Автори законопроекту також пропонують звільнити інвестора-забудовника при реконструкції кварталів застарілого житлового фонду від сплати пайової участі на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури відповідного населеного пункту.
Документ також встановлює для інвестора-забудовника пільгові розміри орендної плати за користування землею державної та комунальної власності на період будівництва і до введення будинку в експлуатацію (але не більше ніж на три роки): для земель під об'єктами загального користування - у розмірі 1 гривня незалежно від площі; для земель під іншими об'єктами - 0,03% від їх нормативної грошової оцінки.
Виконавчі комітети органів місцевих рад зобов'язані у місячний термін з дня прийняття рішення про плановану комплексну реконструкцію кварталів письмово повідомити про це власників та орендарів житлових і нежитлових приміщень, а також вжити заходів, пов'язаних з держреєстрацією обмежень речових прав на об'єкти нерухомості на цій території.
У разі прийняття цього документа і його підписання президентом він набере чинності в день її публікації в пресі. !zn
Читайте також:
Рада з третьої спроби звільнила фізичних осіб від сплати податку на нерухомість в 2013 році
Кабмін схвалив скасування дозволів на перепланування квартир
В Україні управління багатоквартирними будинками переведуть на ринкове до 2015 року