UA / RU
Підтримати ZN.ua

Примусова евакуація до РФ: як українцям поводитися під час допиту

Окупанти незаконно допитують громадян України.

Через військове вторгнення Росії в Україні тривають бойові дії, а деякі міста та села опинитися у тимчасовій окупації. Ворог примусово евакуює українців до РФ. Під час такої евакуації існує ризик потрапити до фільтраційного табору на території  ОРДЛО.

В такому випадку окупанти можуть влаштувати допит, після якого дадуть (або не дадуть) згоду на подальше пересування людини. Фахівці порталу «Довідка інфо» розповіли, як українцям поводити себе під час допиту.

Правила поведінки під час допиту

Під час допиту необхідно зберігати спокій. Задля власної безпеки слід поводитися максимально нейтрально, не піддаватися на провокації, не обговорювати політичні погляди та не вступати в довгі розмови. Важливо пам’ятати, що російська влада культивує ненависть до українців, тому не треба давати зайвих приводів для затримання.

З юридичної точки зору, найбільш безпечним під час допиту буде скористатись 51 статтею Конституції РФ, згідно з якою ніхто не зобов’язаний свідчити проти себе самого, свого чоловіка/дружини та близьких родичів. Дія цієї статті розповсюджується на всіх, хто знаходиться на території Росії. Відповідаючи на питання, говоріть «відповідно до 51 статті конституції рф я відмовляюся відповідати на це питання».

Читайте також: Війська в школах, примусова “евакуація” та викрадення автівок “швидкої”: у Генштабі підсумували ситуацію в окупації

Не погоджуйтесь підписувати жодні документи чи протоколи, не прочитавши їх уважно. Навіть якщо вам обіцяють, що це «нічого не значить», «треба зараз підписати, щоб швидше пройти» тощо.

«Але не намагайтесь апелювати до закону, якщо ви відчуваєте загрозу фізичної розправи: ваше життя та життя ваших близьких має бути вашим головним пріоритетом. Обирайте найкращу стратегію поведінки з точки зору виживання», – зазначили фахівці.

Раніше ми писали, як мешканцям тимчасово окупованих теріторій залишатися на зв’язку.