UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прикордонники затримали в Чорнобильській зоні чотирьох сталкерів

Троє українців і білорус намагалися потрапити в зону відчуження.

Прикордонники і співробітники поліції затримали чотирьох сталкерів, які намагалися потрапити в Чорнобильську зону відчуження. Затримані - громадянин Білорусі і троє громадян України – жителі Київської, Рівненської та Волинської областей.

Вони пішки намагалися потрапити в Чорнобильську зону з метою екстремального туризму та відпочинку. Білорус потрапив в Україну законно.

За порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення, на затриманих оформлені адміністративні матеріали, повідомили в Держприкордонслужбі України.

Як повідомлялося, у всьому світі 26 квітня у всьому світі вшанували пам'ять жертв катастрофи на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильській атомній станції стався вибух, який став причиною однієї з наймасштабніших техногенних катастроф у світовій історії.

Першими у ліквідації наслідків аварії взяли участь співробітники станції. Безпосередньо під час вибуху загинула тільки одна людина, ще один помер вранці від отриманих травм. Однак згодом у 134 співробітників ЧАЕС та членів рятувальних команд, що знаходились на станції під час вибуху, розвинулась променева хвороба, протягом декількох місяців 28 з них померли.

З 1986 по 1992 роки тільки за офіційними даними у ліквідації наслідків аварії брали участь 600 тис. осіб, ще понад мільйон людей було задіяно в роботах в 30-кілометровій зоні.

29 листопада 2016 року четвертий енергоблок ЧАЕС накрили захисної аркою - новий саркофаг розрахований на 100 років. Основна функція нового саркофага полягає в обмеженні поширення радіоактивних речовин, що знаходяться в об'єкті "Укриття".

Про те, що буде далі з людьми, зі станцією, її залишилася інфраструктурою, всієї тридцятикілометровою зоною відчуження; чи залишиться вона "територією сталкерів" і нелегальних ділків, або стане унікальним об'єктом законною та безпечної діяльності, у тому числі наукової, чинним энергообъектом, який може принести неоціненну користь Україні і людству? Про це - розмова DT.UA з Віталієм Дем'янюком, головою громадської ради Державного агентства України з управління зоною відчуження, засновником Чорнобильського інституту досліджень та розвитку (Chornobyl Research and Development Institute) та головою наглядової ради компанії, яка вже має досвід поводження з радіоактивними відходами в Україні. Детальніше читайте у статті Алли Єрьоменко "Ребрендинг Чорнобиля".