Співробітники Державної прикордонної служби зафіксували факт незаконного видобутку російськими земснарядами піску у територіальних водах України. Після дворічної перерви, яка тривала з 2016 по травень 2018 року, окупанти українського Криму відновили незаконну діяльність, повідомляє "Український мілітарний портал".
Під прикриттям ФСБ РФ в анексованому Криму земснаряди "Печора", "Трофа", "Иртыш" і "Амур" видобували пісок у Каркінітській затоці на Бакальській банці, у 14 км від острова Джарилгач в українських територіальних водах, поблизу Скадовська Херсонської області.
У понеділок, 22 жовтня, на ділянці працювали земснаряди "Трофа" та "Иртыш", їх прикривав радіотехнічний пост (РТП) "Берег 85" у складі ФСБ. З перехоплених розмов зрозуміло, що за добу незаконної діяльності вони видобули 780 та 2100 тонн піску відповідно, після чого вирушили у порти тимчасово окупованих Чорноморського та Севастополя.
Земснаряд "Трофа": "Берег 85" – "Трофа".
РТП "Берег 85": "Трофа" – "Берег 85" прием.
"Трофа": Начали работать.
"Берег 85": Принял. Удачной работы.
"Трофа": "Берег 85" – "Трофа".
"Берег 85": "Трофа" – "Берег 85".
"Трофа": Закончили… 780… Севастополь снялись.
"Берег 85": Принял. Удачного перехода вам.
"Трофа": Добро один шесть.
Земснаряд "Иртыш": "Берег 85", "Берег 85" – "Иртыш". Прием.
РТП "Берег 85": "Иртыш" , я "Берег 85" прием.
"Иртыш": Доброй ночи. Этим временем снялись с якоря, следуем в порт Черноморское. На борту 2100. Прием.
"Берег 85": Вас принял "Иртыш", я "Берег 85" прием.
"Иртыш": До связи один шесть.
Відповідні перемовини ведуться на 16 каналі в УХВ-діапазоні на частоті 156,8 МГц, що прийнятий у світі для здійснення обміну інформацією між суднам у морі.
Під час початку роботи українські прикордонники намагались опитати земснаряд "Иртыш" про дозвіл на промислову діяльність, проте на порушення норм міжнародного морського права він відповідати на запит відмовився. І за наказом російського РТП "Берег 85" земснаряд перейшов на інший канал.
Земснаряд "Иртыш": "Берег 85", я "Иртыш". Прием.
РТП "Берег 85": На приеме "Берег 85".
"Иртыш": Начали работу, по окончанию сообщим.
"Берег 85": Принято. Спасибо за информацию. Спокойного моря.
"Иртыш": Вам спокойной вахты.
Украинский пограничный пост : … хто надав Вам дозвіл на проведення промислової роботи?
"Берег 85": "Иртыш" – "Берег 85". Прием.
"Иртыш": Слушаю вас.
"Берег 85": Пойдемте на десятый. Прием.
"Иртыш": Пойдемте.
"Иртыш": "85-й" я се.. (нерозбірливо).
"Берег 85": Капитан, не проходит работа – пойдемте на канал выше. Прием.
"Иртыш": Пойдемте.
Нагадаємо, у жовтні 2016 року НАК "Нафтогаз України" і шість її дочірніх компаній ініціювали арбітражне провадження проти Росії і вимагали відшкодувати $ 2,6 мільярди збитків, завданих захопленням активів групи у Криму.
Зокрема, "Нафтогаз" втратив у Криму та на шельфі 15 родовищ нафти і газу, 3 перспективні площі покладів нафти і газу, Глібовське підземне газосховище (ПСГ), понад 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 29 одиниць плавзасобів, 4 плавучі бурові установки, серед яких дві сучасні високотехнологічні – СПБУ "Петро Годованець" (перейменована окупантами на "Крим-2") та "Незалежність", а також багато інших об'єкти виробничої інфраструктури.