UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прикордонники не помітили, як блокаду Криму обходять по морю

У Держприкордонслужбі України заявляють, що морем контрабанда товарів в Крим не йде

Інформація про контрабанду товарів у Крим морським шляхом підтвердження поки не отримала, заявив речник Держприкордонслужби України Олег Слободян. Тим не менш, прикордонне відомство почало додаткову перевірку, і її результати обіцяє надати пізніше.

"За даним фактом ініційована додаткова службова перевірка, однак на даний момент інформація підтвердження не отримала", - сказав О. Слободян на брифінгу в четвер у Києві.

За його словами, Держмитслужба перевіряє всю інформацію про те, що вантажі нібито потрапляють в Крим якимись іншими шляхами, крім заблокованих активістами пунктів пропуску на перешийку з півостровом, і на даний момент жодна з цих заяв не підтвердилася.

З початку блокади жодна вантажівка не перетнула адмінкордон з Кримом по суші, заявив спікер ДПСУ, і її проїзд на півострів в принципі виключений.

"Об'їзних шляхів не існує. Що стосується корупційних зв'язків, то на даний момент система блокпостів, відеоспостереження та контролю за діяльністю правоохоронних органів настільки серйозна, що можливість безконтрольного або навіть контрольованого проїзду вантажівок практично виключається", - сказав він.

З 20 вересня кримські татари та інші протестувальники почали продуктову блокаду Криму. Блокада стосується лише вантажних автомобілів, які перевозять товари в Крим і назад, - для них перекриті всі три дороги та пункти пропуску (Чонгар, Чаплинка і Каланчак) на адмінкордоні з Херсонською областю. Проте громадяни і легкові авто можуть безперешкодно потрапити на територію півострова.

Планується, що блокада буде безстроковою і пройде в три етапи.

Зазначимо, що окупаційна "влада" Криму "засудила" продовольчу блокаду півострова з української сторони і пообіцяла "зустрічні дії" в разі її продовження. "Глава" Криму Сергій Аксьонов дуже хотів би, щоб організатори акції "схаменулися" і припинили її. За його словами, керівництво Криму буде стежити за тим, щоб можлива відсутність українських товарів не призвела до підвищення цін на продукти.

Як писала у статті в ZN.UA Валентина Самар, блокада поставок в Крим не є акцією виключно кримських татар і не є акцією Меджлісу, незважаючи на те, що була озвучена його лідерами. Це буде акція всіх кримських політичних українців, які втомилися чекати від влади реальних кроків щодо деокупації півострова і захисту прав його мешканців по обидві сторони Перекопу, але яка не забуває дбати про інтереси вигодонабувачів "кримської офшорки", народженої законом про СЕЗ "Крим".

Детальніше про акцію з блокади Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Зона особливої неуваги" у "Дзеркалі тижня. Україна".