UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прігожин хоче збагатитися на соледарській солі, але з військової точки зору захоплення міста нічого не дасть — експерт

Для росіян Соледар може стати місцем колективного самогубства, адже якщо українські військові відійдуть, то на завчасно підготовлені позиції, які знаходяться на висоті. 

Експерт Центру оборонних стратегій Віктор Кевлюк вважає, що якщо росіяни захоплять повністю Соледар в Донецькій області, то це нічого не змінить у військовому плані. 

"У разі захоплення Соледара для противника буде завдання втриматися в низині. Бо, відійшовши на 2 кілометри в західному напрямку, наші війська опиняються на завчасно підготовленому, якісно обладнаному рубежі оборони, - пояснив експерт виданню "РБК Україна". - І вони опиняються вище ніж противник. Противнику треба наступати вгору - тобто бігти з низини Соледара 2 кілометри до першої нашої траншеї". 

Для чого росіянам Соледар? Кевлюк вважає, що окупацією цього міста засновник ПВК "Вагнер" Євгєній Прігожин хоче покращити своє матеріальне становище. 

"Соледар - місце видобутку солі. Бахмут - місце видобутку гіпсу і теж солі. Відповідно, можна припустити, що російське керівництво каже: "товарищ Пригожин, як захопите ці два міста - копайте сіль, гіпс - це вам", - додав експерт.

Що стосується ЗСУ, то для них втрата Соледару кардинально нічого не змінить. 

"Для противника вона створює проблему, бо в цьому місці вогнем з панівних висот без кінця будуть вибиватися всі ті, хто зайде в Соледар. Це стане місцем колективного самогубства, - додав експерт. - Для оборони Бахмута це буде, скажімо, неприємно, бо в місті північніше утворюється вороже угруповання, яке в разі спроби руху в напрямку Бахмута потрапляє під фланговий удар Збройних сил України". 

Він зауважив, що Соледар - не єдина логістична артерія, яка забезпечує Бахмут. Тож, катастрофи не буде. 

"Так, це призведе до певних складнощів для оборони Бахмута. Але противник заходить у капкан, з якого йому потім буде дуже важко вибиратися. Ідея охопити Бахмут з півночі і з півдня - через Соледар і через Курдюмівку - непогана за умови, що у вас є перевага в силах та засобах", - додав Кевлюк.

Та, продовжив експерт, противник не може наразі масштабно застосувати ні авіацію - через погоду, ні артилерію. 

"По-перше, не вистачає боєприпасів. По-друге, вже не вистачає і самої артилерії. Можуть застосовувати бронетехніку - все це чудово проглядається на дистанції 3-5 кілометрів і спалюється. Те, що ми бачимо - вони наступають по власних трупах, просуваючись на 10-20 метрів за добу. З таким темпом там можна покласти 100 тисяч людей і здобути один кілометр території", - каже експерт.

Читайте також: FT: Битва за Соледар нагадує Сєвєродонецьк, але Росія і Україна зробили певні висновки

Нагадаємо, спікер Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповів, що окупантам доводиться концентрувати багато особового складу для штурмів у Соледарі, тому що це їхній головний ресурс. Як наслідок, росіяни там зазнають колосальних втрат.