Востаннє, коли кримчани ходили на виборчі дільниці – це був так званий "референдум", який Росія використовує для виправдання анексії 3. Тоді на вулицях було відчуття свята з феєрверками, російськими прапорами і танцями.
"Але тепер, коли виборці вперше після того, як замасковані солдати відірвали Крим від України, повернулися на дільниці, щоб обрати російський парламент, їхня ейфорія поступилася місцем апатії. А неявка стала поширеним явищем", - пише сьогодні Financial Times.
Представники самопроголошеної "влади" в Криму закликали жителів прийти на дільниці і ще раз "виступити проти Києва і Вашингтона", зміцнивши на анексованому півострові владу російської правлячої партії "Единая Россия". Але їхні надії, що половина виборців прийдуть голосувати, не виправдалися. Попри сонячний день на півострові, місцеві "чиновники" попередили, що відключення світла і шторм можуть зашкодити явці.
Видання пише, що кримчан всіляко намагалися заохотити прийти на російські вибори. У Армянську місцева телекомпанія розіграла смартфон серед тих, хто прийшов на дільницю. А в Ялті роздавали безкоштовні квитки в кіно.
Тим часом, спостерігачі ОБСЄ, які стежили за перебігом виборів у Росії, трималися подалі від кримських дільниць, залишивши моніторинг місцевим активістам і невеличкій групі іноземців, які приїхали на півострів незалежно. Київ закликав США і ЄС запровадити нові санкції проти Москви за проведення "виборів" в Криму, який їй не належить. Президент Петро Порошенко заявив, що Росія перетворила курортний регіон в "концентраційний табір". Тим часам, в українській столиці сталася бійка біля російського посольства.
Радник міністра закордонних справ України Олексій Макєєв сказав, що Київ буде вимагати виключення російської делегації з парламентської асамблеї ЄС, тому що "вся Дума підірвана Кримом". За його словами, визнання виборів у Росії дорівнює "легітимізації російської риторики". Київ навіть відмовив у візі російським активістам, налаштованим проти режиму Путіна, які хотіли проводити акції в Криму. Але "вибори" в Криму все одно відбулися, попри осуд з боку України, ЄС і США.
"Вони всі хочуть, щоб ми були нещасними. Їм не подобається, що ми повернулися додому, в Росію", - сказала кандидат від "Единной России" Наталія Поклонська.
Однак, відсутність ентузіазму йти на російські дільниці у кримчан проілюструвало їхнє невдоволення високими цінами, частими відключеннями електрики і західними санкціями, які зробили Крим залежним від Москви.
"Люди не бачать економічної переваги їхнього об'єднання з Росією. Дороги латають і обіцяють зменшити ціни, але все одно у всіх лишається відчуття: "А чому цього не робили раніше?"" - прокоментував виданню внук колишнього Генсекретаря ЦК КПРС Андрій Брєжнєв, який балотувався у Севастополі.
Видання додає, що всі виборці, які прийшли на дільниці налаштовані проти "Единной России", сказали журналістам, що все одно раді анексії, виправдовуючись тим, що так у їхньому регіоні немає війни, як в Донбасі. Брєжнєв каже, що кримчани, які голосували на так званому "референдумі" в 2014 році через ностальгію за СРСР, розчаровані через економічні труднощі.
Тим часом, в МЗС України заявили, що вибори в окупованому Криму ставлять під питання легітимність Держдуми РФ. А їх проведення свідчить про необхідність посилення введених санкцій "як персональних, так і загальних".
Нагадаємо,президент України Петро Порошенко закликав світову спільноту не визнавати вибори до російської Держдуми, які Москва має намір провести у тимчасово окупованому Криму., а Євросоюз і ОБСЄ відмовилися посилати спостерігачів до Криму та Севастополя. Раніше повідомлялося, що МЗС України висловив протест щодо проведення виборів до Держдуми РФ у Криму.