UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ноутбуки для вчителів закуповували не без "відкатів"

Збиток може скласти мільйони гривень.

Проведені тендери із закупівлі ноутбуків для вчителів спрямовані на повторну експертизу — є підозра у корупційній змові.

Про це заявив віцепрем'єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці в Facebook.

Згідно з його словами, слідчі СБУ та фахівці Міністерства освіти підключилися до розслідування.

"Разом з СБУ і МОН ми запідозрили корупційну змову з ноутбуками для вчителів на мільйони гривень. Все тендери активні й зараз спрямовані на повторну експертизу для перевірки документів. Зробимо це протягом 7 днів", написав у соцмережі Федоров.

З'ясувалося, що шахраї назвалися "представниками членів уряду", провели серію переговорів про розподіл по областям переможців закупівель з подальшим отриманням "відкатів".

Деталі справи озвучать на спеціальному брифінгу в понеділок, 13 вересня.

"В Україні роками наживалися на подібних" схемах "з тендерними закупівлями, але так, як раніше, вже не буде. Цифровізація допомагає побудувати максимально прозорі процеси та справедливі умови", - резюмував віцепрем'єр.

Мінцифри та Міносвіти у 2021 році планували забезпечити ноутбуками понад 60 тисяч вчителів. На цей проєкт з держбюджету було виділено 980 млн грн. Ноутбуки стали необхідними в системі освіти через часті локдауни — перехід на дистанційне навчання — пов'язаних з поширенням коронавірусу в Україні.

"Завдяки цьому гранту вчителі зможуть зробити процес навчання більш сучасним і доступним. Пандемія змінила навчальний процес-уроки з занять перейшли на лекції", - заявили тоді в Міністерстві.

Читайте також: Кабмін виділив школам мільярд гривень субвенції

З урахуванням співфінансування та очікуваної вартості ноутбука в розмірі 20 000 грн планувалося придбати понад 60 000 ноутбуків. Вартість розраховувалася на основі результатів консультацій з постачальниками й після аналізу ринку.

У квітні було прийнято постанову, яка визначає процедуру й умови розподілу гранту. Використання гранту буде можливо на принципах співфінансування:

Також в Мінфіні розповіли, скільки коштів передбачили в бюджеті для успішного початку нового навчального року. Так на потреби освітнього процесу бюджеті враховано понад 100 млрд гривень

Також повідомлялося, що школи, в яких від коронавірусу вакцинувалися мінімум 80% вчителів, можуть взяти участь у розіграші комп'ютерів, повідомляє державний сайт "Вакцинація від COVID-19".

Як технології змінюють освіту, читайте в статті Максима Сундалова "З паперу — в цифру, з класів — в онлайн". Які нововведення пропонує проєкт Типового навчального плану для 5-9 класів, розповідає Володимир Онацький в матеріалі "Як навчатимуться старшокласники завтра". Чому вкладення державних і місцевих бюджетних коштів в освіту повинні підвищувати його якість, а не спрямовуватися на ремонт фасаду та класів, пояснює Анатолій Ткачук в матеріалі "Інвестиції в освіту або в асфальт?"