UA / RU
Підтримати ZN.ua

За оптимістичного сценарію за два роки перенесемо Лук'янівське СІЗО за межі Києва - Малюська

При цьому частина Лук'янівського СІЗО ще приблизно 5 років буде там залишатися.

Перенесення Лук'янівського СІЗО залежить від того, як швидко будуть надходити кошти і як швидко будуть проходити будівельні роботи. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю "Українським новинам".

"Це дуже тісно пов'язано з тим, які у нас будуть темпи продажів. Тому що проектну документацію ми розробляємо, місце є, бачення як і коли це буде зроблено у нас теж є. Питання лише в тому, як швидко будуть надходити кошти і як швидко ми будемо будувати. За оптимістичного сценарію років за 2 ми туди людей перевеземо", - розповів міністр.

При цьому він зазначив, що один з найстаріших корпусів ізолятора "Катька", в якому утримуються 900 людей, перевезуть, тому що в Бориспільському СІЗО буде близько тисячі чоловік.

"Частина залишиться, тому що під Борисполем немає більше 2 тисяч місць, які б забезпечили нам перевезення всього слідчого ізолятора. І це буде дуже дорого - будувати нове СІЗО відразу на понад 2 тис. місць. І на Лук'янівці є приміщення в хорошому стані", - сказав Малюська.

Він уточнив, що приміщення в Лук'янівському СІЗО, які зараз знаходяться в поганому стані, будуть відремонтовані за рахунок платних камер.

"Тобто частина Лук'янівського СІЗО ще років на 5 буде там залишатися. А ось це приміщення, що звільнилося ми, зараз принаймні, плануємо переобладнати під готель, але це вирішувати тому, хто буде міністром через 2 роки. Якщо буду я - буде готель", - підсумував міністр.

Читайте також: Малюська прокоментував заяви Офісу омбудсмана про брак спальних місць ув'язненим Київського СІЗО

Нагадаємо, 2 березня міністр юстиції Денис Малюська опублікував фото однієї з камер Лук’янівського СІЗО, яку відремонтували за понад 100 тисяч гривень.

За словами міністра юстиції, гроші платників податків на ремонтні роботи не витрачалися – ремонт провели за рахунок коштів, отриманих за платні камери у цьому ж слідчому ізоляторі. 

У квітні минулого року Міністерство юстиції в рамках тюремної реформи вирішило ввести платні камери підвищеного комфорту в слідчих ізоляторах.

Уповноважена ВР України з прав людини Людмила Денісова виступила проти створення платних камер в слідчих ізоляторах. На її думку, це дискримінація і порушення конституційних прав громадян.