Президент України Петро Порошенко своїм указом затвердив символіку Державного бюро розслідувань і порядок її використання. До указу, підписаного главою держави в неділю, 19 травня, додаються опис і малюнки прапора і герба ДБР.
В якості емблеми Бюро затверджено темно-синій п'ятисторонній щит зі срібним обрамленням. У центрі щита – видовжений шестикутник з паралельними боковими сторонами, з обох боків якої розміщені видовжені срібні паралелограми. У нижній частині щита – напис "ДБР" срібними літерами.
Прапором ДБР стало прямокутне полотнище темно-синього кольору із співвідношенням сторін 2:3.У центрі прапора – основний елемент емблеми Бюро без написів. Висота зображення шестикутника становить ½ ширини прапора.
Емблема і прапор затверджені як офіційні символи ДБР, вони вказують на приналежність до Бюро.
Емблема розміщується у службовому кабінеті директора ДБР. Її можна відтворювати на відомчих відзнаки, бланках ДБР, адміністративних будівель, де розміщуються підрозділи Бюро, а також на службових автомобілях.
Прапор також розміщується у кабінеті директора ДБР і на адміністративних будівлях. Він також може використовуватися під час проведення офіційних заходів і урочистостей за участю Бюро.
Зображення символіки ДБР може відтворюватися в друкованій, сувенірній, інформаційній продукції, кіно-, фото - і відеоматеріалах, що виробляються Бюро або на його замовлення.
В інших випадках особливості використання символіки ДБР визначаються директором відомства.
Указ президента набирає чинності з моменту його оприлюднення.
Державне бюро розслідувань розпочало свою роботу в листопаді 2018 року. За результатами конкурсу були призначені директор ДБР, його заступники, начальники територіальних управлінь, більше 300 слідчих і інші співробітники.
Сім створених територіальних управлінь ДБР розташовані в Києві, Краматорську, Львові, Мелітополі, Миколаєві, Полтаві та Хмельницькому. При цьому в бюро сформували слідчі підрозділи за трьома напрямками: розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції; розслідування злочинів, скоєних працівниками правоохоронних органів і в сфері правосуддя; розслідування військових злочинів.
Детальніше про роботу ДБР читайте у статті Олександра Леменова й Ігоря Гавриленка "Старт ДБР: злови мене, якщо зможеш!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".