Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості".
Підписання відбулось під час урочистого відкриття відділення невідкладної медичної допомоги з кабінетом телеметричного консультування і діагностування в селищі Окни в Одеській області.
"Це мій проект - проект, який дав надію сільській медицині", - сказав президент. Він зауважив, що не можна посадити професора в кожне село, але при цьому він наголосив, що можна "запровадити унікальні технології ХХІ століття – провести Інтернет, видати планшет, зробити програму, забезпечити доступ до найкращого фахівця, забезпечити унікальне діагностичне обладнання".
"Зняти кардіограму може медсестра, а прочитає її вже лікар – професор чи доцент, який миттєво поставить діагноз", - сказав президент характеризуючи суть телемедицини, яка запроваджуватиметься на селі. Порошенко підкреслив, що цей підхід є надважливим відносно забезпечення точної і швидкої діагностики в "перші платинові хвилини".
Як зазначив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, основна ціль закону – забезпечити якісну диспансеризацію у сільській місцевості, вчасне виявлення захворювань, насамперед генетичних на ранніх стадіях, системний нагляд за певними групами хворих, проведення профілактичних й оздоровчих заходів.
За словами міністра, сьогодні базова медицина на селі практично ліквідована. У 23 тисячах сіл та селищ - 4 тисячі амбулаторій та 12,7 тисяч фельдшерсько-акушерський пунктів. Їхній технічний стан – жалюгідний. У 75% із них відсутнє водопостачання, у 82% сільських амбулаторій немає санвузлів. ФАП перетворився на проміжний пункт, через який пацієнта транспортують з точки "А" у точку "Б" - у район чи область, де є певний рівень медицини.
Верховна Рада ухвалила закон про сільську медицину 14 листопада. Законом передбачено: укомплектування закладів охорони здоров'я необхідним обладнанням і стартовим набором ліків для надання первинної медичної допомоги; розвиток матеріально-технічної бази для медичного обслуговування; впровадження сучасних технологій з медичного обслуговування, зокрема з використанням телемедицини для здійснення фахового консультування лікарем за місцем проживання людини.