UA / RU
Підтримати ZN.ua

Претензії правоохоронців до директора Музею Майдану доречніше скерувати Офісу Венедіктової – журналіст

Попри численні обіцянки, Генпрокуратура так і не зняла арешт з ділянки землі для будівництва Меморіалу. А гроші продовжували йти підряднику.

Вранці 19 листопада правоохоронці прийшли з обшуками до Національного музею Революції Гідності, до музею Майдану та до його очільника Ігоря Пошивайлу. Згодом у СБУ та поліції розповіли: слідчі дії проводилися у справі про розкрадання коштів на будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні.

Однак підозрювати у цьому доречніше було б Офіс генерального прокурора, вважає журналіст Олександр Зінченко.

Він нагадав, що саме відомство на Різницькій 13/15 заарештувало ділянку, на якій має будуватися Меморіал. Своєю чергою Музей Майдану продовжував перераховувати підряднику авансові платежі, згідно з результатами тендеру та укладеними угодами. А також під письмові гарантії Генпрокуратури зняти арешт.

Однак ГПУ своїх публічних обіцянок не дотрималася і не зняла арешт та не дозволила будівництво, гроші «зависли», а Меморіал так і не був збудований у 2019 році.

«Тобто за те, що ГПУ, конкретно – спецслідчий Горбатюк – заблокували будівництво Меморіалу Небесної Сотні, СБУ пред'явила претензії директору Музея Майдану», - пише Зінченко у Facebook.

Слідкуємо за руками: 1. Генпрокурорша заявила, що для розслідування справ Євромайдану тре скасувати закон про...

Опубликовано Oleksandr Zinchenko Четверг, 19 ноября 2020 г.

Читайте також: Учасники Революції Гідності виступили проти реваншу проросійських сил

Як повідомлялося, вранці 19 листопада до Національного музею Революції Гідності прийшли з обшуком слідчі Відділу розслідування злочинів у сфері господарської і службової діяльності.

Речниця Архіву національної пам’яті Дарина Рогачук повідомила, що з 7:00 ранку обшуки також тривають у директора Музею Майдану Ігоря Пошивайла.  Сам Пошивайло зазначив, що такі дії правоохоронців напередодні Дня Гідності та Свободи України навряд чи є випадковими.