Сьогодні, 24 серпня, в День Незалежності України, до нашої країни прибули президент Польщі Анджей Дуда та прем'єр Литви Інґріда Шимоніте. Вони виступили на урочистостях із нагоди 33 річниці Незалежності України в Києві на Софійській площі, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Шимоніте заявила, що Литва була і буде разом з Україною в її боротьбі.
"Я вірю, що день перемоги настане, і ми відсвяткуємо його в українському Криму та вільному гордому Маріуполі, що українці, які знайшли притулок у Литві, повернуться й відбудують міста Луганськ і Донецьк, що до домівок на Сумщині, Харківщині та Дніпровщині знову повернуться українські діти, що обіймуть своїх близьких хоробрі захисники та захисниці, які повернуться з передової та з полону, що ми разом станемо свідками вироків для всіх, хто скоював нелюдські воєнні злочини", - заявила Шимоніте.
Також вона пообіцяла й надалі робити все, щоб наблизити перемогу.
“Перемогу світла над темрявою, перемогу добра над злом, перемогу вільних людей, яку святкуватимемо разом зі світлом, газом і без русні", - додала вона, завершивши свій виступ українською мовою.
Дуда, своєю чергою, також заявив, що Польща й надалі підтримуватиме Україну в боротьбі аж до переможного її завершення.
"Будь ласка, пам'ятайте, що ви не самотні в цьому найбільш важкому випробуванні", - сказав він під час спільного виступу з президентом України Володимиром Зеленським.
Дуда також додав, що сьогодні наша країна бореться за свободу, а "поляки знають, що незалежність не дається раз і назавжди.
Уже третій рік поспіль День Незалежності України затьмарює повномасштабне вторгнення РФ. ZN.UA веде онлайн-трансляцію найважливіших подій 24 серпня 2024 року.
Для українців 24 серпня – улюблена дата серед нерелігійних свят, більшу популярність мають лише Великдень і Різдво. Також більшість громадян підтримали б незалежність України, якби референдум відбувся сьогодні, свідчать опитування.
Про те, чому Незалежність і Воля — більше не гарний фантик, у який загорнуте щось незрозуміле, а найбільша цінність, єдине, що неможливо забрати, й те, за що завжди потрібно боротися, розповідала Леся Литвинова у статті “Незалежність: укорінення”.