UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прем'єр Нідерландів обговорив із Путіним катастрофу MH17

Деталі розмови і реакцію на неї президента РФ Рютте не конкретизував.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте обговорив із президентом Росії Володимиром Путіним катастрофу лайнера рейсу MH17 на сході України в 2014 році. За словами Рютте, переговори відбулися на полях саміту "Великої двадцятки" (G20) в японській Осаці.

"Я говорив із президентом Путіним про MH17. Для Нідерландів і для багатьох інших країн світу це досі незагоєна рана. Тож якщо я матиму можливість обговорювати це з російським президентом, я буду так робити. Ми говорили про це, і я продовжу робити це при нагоді", - цитує прем'єра нідерландська телерадіокомпанія RTL.

При цьому Рютте не конкретизував деталі розмови з Путіним, пославшись на те, що такі дискусії мають бути конфіденційними через "вкрай високу делікатність питання". Він також відмовився поділитися інформацією про реакцію президента РФ на цю розмову.

"Я ніколи не можу говорити, яка реакція у мого партнера по розмові, через дотримання конфіденційності і через те, що було б неправильно, якби я говорив від імені мого партнера по розмові" - пояснив Рютте.

Нагадаємо, 19 червня слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). Судовий процес у справі може розпочатися вже навесні наступного року.

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

Нагадаємо, 17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

Наступного дня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнгу". Європейська Рада також закликала РФ взяти на себе відповідальність та повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і провину конкретних осіб у цьому злочині.

Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.