Предстоятель Української Греко-Католицької церкви блаженніший Святослав привітав українців із отриманням Томосу про автокефалію Православної церкви України, передає департамент інформації УГКЦ. За його словами, хоч зараз не до кінця усвідомлюють вплив відповідної події на майбутнє, але він буде значним.
"Вітаю братів православних з цією, без перебільшення, історичною подією, на яку чекало наше суспільство, зокрема православна спільнота, впродовж століть. І Матірна Церква древнього Константинополя зробила крок на зустріч своїм дітям в Україні", – сказав блаженніший Святослав під час різдвяного інтерв'ю для "5 каналу", яке вийде в ефір напередодні Різдва.
На думку блаженнішого Святослава, сьогодні люди ще до кінця не розуміють, яке значення матиме для майбутнього отримання Томосу про автокефалію ПЦУ.
"Думаю, ми до кінця сьогодні ще не усвідомлюємо цього. Але те, що вона матиме значний вплив, це сьогодні є очевидним. Гадаю, тут уже можна добачити кілька вимірів цього впливу. Найперший – спадкоємці Київського християнства в Україні: православні, греко-католики, справді зможуть краще пізнати свою тотожність, ким ми є як діти нашої Київської церкви. Ми зможемо відкрити правду про наше коріння", - зазначив предстоятель УГКЦ.
Він додав, що історію Київського християнства або замовчували, або маніпулювали нею в угоду тим чи іншим імперським геополітичним інтересам і перетворили на ідеологію.
"Ми не можемо змінити історію, але ми можемо збудувати майбутнє. І тому ось це визнання Церкви-матері, що її київська дочка дозріла для того, аби бути самостійною автокефальною Церквою, перш за все у православному контексті розуміння цього поняття, є дуже важливим. Це знак зрілості", - зазначив блаженніший Святослав.
Він також зазначив, що отримання Томоса є гарною нагодою вийти із внутрішньої ізоляції та заговорити потужним голосом до світового християнства. Блаженніший Святослав висловив надію, що УГКЦ та ПЦУ будуть разом говорити правду про Україну.
Також предстоятель УГКЦ бачить у об'єднанні православних Церков України здатність держави перемогти російського агресора. Адже, за його словами, "коли ми зростаємо у внутрішній єдності, єдності, яка консолідує наш народ, усуває лінії роздорів, розколів, які є між нами, ми стаємо сильнішими".
6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію посох і Томос, який проголошує автокефалію української церкви.
Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі в Софії Київській був обраний голова помісної української церкви. Ним став 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.
5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію об'єднаної Православної церкви України. Митрополит Київський і всієї України Епіфаній привезе його до Києва. Українці зможуть побачити історичний указ на Різдво в Софійському соборі.
Докладніше про майбутнє православного устрою в Україні читайте у статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".