Представники Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Донецької і Маріупольської єпархій активізували вербувальні заходи уздовж лінії розмежування в зоні проведення операції Об'єднаних сил (ООС) в Донбасі, повідомляє координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.
"За інформацією ІС, уздовж лінії розмежування в Донбасі представники УПЦ МП Донецької і Маріупольської єпархії активізували заходи щодо залучення прихожан до лав НЗФ "ДНР", - пише Тимчук на своїй сторінці в Facebook.
Вербувальники проводять з мешканцями прифронтових населених пунктів ненав'язливі "роз'яснювальні бесіди" на тему нібито "неправомірності дій українських карателів" і необхідність "захищати молоду республіку" - підконтрольне Росії терористичне угрупування "ДНР".
Крім цього, під час цих "бесід" озвучується й нова теза, пов'язана з перспективою надання томосу про автокефалію української православної церкви. Так, вербувальники розповідають про нібито загрозу "бандерівців, які бажають викорінити російську православну церкву".
"Зазвичай, для бесіди обираються представники чоловічої статі призовного віку та придатні до військової служби. У процесі спілкування встановлюється їхнє ставлення до української влади і, у разі отримання відповіді про невдоволення нею і т.ін., робляться пропозиції із фінансовим інтересом", - додає координатор ІС.
Потенційним бойовикам пропонують кілька варіантів "допомоги церкві та "ДНР": від участі в бойових діях на боці російсько-окупаційних військ до збору інформації про переміщення підрозділів ЗСУ й інших силових органів уздовж лінії розмежування.
Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила звернення до патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні. Відмовилися підтримати звернення лише колишні "регіонали" з фракції "Оппоблок" і групи "Відродження".
22 квітня Синод Вселенського патріархату прийняв звернення президента України Петра Порошенка та предстоятелів українських православних церков про надання автокефалії і "вирішив тісно спілкуватися та координувати власні відносини із сестринськими православними церквами у цьому питанні".
Детальніше про перспективи створення Української помісної православної церкви читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Церква єдності і боротьби протилежностей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".