UA / RU
Підтримати ZN.ua

Представники України запропонували РФ різні формати обміну утримуваними особами – Геращенко

Київ пропонує розпочати зі звільнення тих, хто потребує медичного лікування.

Представники України на чергових переговорах у Мінську запропонували російській стороні різні формати обміну утримуваними особами, а також закликали негайно звільнити військовополонених моряків без усяких передумов. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Ще раз передали РФ пропозицію забрати 25 своїх громадян і запропонували різні формати звільнення: широкий 25/25 (росіян на політв'язнів Кремля), і 19/72, запропонували кілька інших форматів. Як РФ не готова забрати всіх своїх, запропонували кілька вузьких форматів, аби тільки розблокувати процес – розпочати зі звільнення тих, хто потребує медлікування", - написала Геращенко.

За її словами, українська сторона також готова передати трьох із 25 громадян РФ зі списку в обмін на українських військових Сергія Глондаря, Богдана Пантюшенка та Олександра Корінькова. Геращенко нагадала, що їх вже чотири роки утримують в окупованому Донецьку.

"Українські заручники в ОРДЛО не мають права на телефонний дзвінок. Востаннє МКЧХ (Міжнародний комітет Червоного хреста, - ред.) передавав листи в'язням у вересні минулого року, й за ці роки цей раз – передачу. МКЧХ жодного разу не мав можливості спілкування з утримуваними. Й ми очікуємо від МКЧХ більш активної позиції щодо заручників, а не страусячої", - додала віце-спікер.

Раніше постійний представник України при ООН Володимир Єльченко повідомив про те, що Україна направила Росії 13 пропозицій щодо обміну українських в'язнів, яких утримують в РФ і на окупованих територіях, на громадян РФ, яких засудили в Українській державі за злочини проти суверенітету і цілісності країни. Росія жодного разу не відповіла.

Останній масштабний обмін утримуваними особами відбувся 27 грудня 2017 року на КПВВ "Майорське". З полону угруповань ОРДЛО були звільнені 73 українці в обмін на 233 бойовиків, засуджених та помилуваних в Україні.