UA / RU
Підтримати ZN.ua

Представник генпрокуратури України та судових органів усієї Європи зустрічаються у четвер у Гаазі

Основною метою зустрічі буде усунення дублювання у роботі різних слідчих органів у справах, що розглядатимуться у різних юрисдикціях.

Представник генпрокуратури України та представники судових органів усієї Європи зустрічаються у четвер у Гаазі для координації розслідування злочинів, скоєних з моменту російського вторгнення в Україну, яке відбулося майже п'ять місяців тому, повідомляє “Голос Америки”.

Під час конференції, що проходить у Нідерландах, із притягнення до відповідальності за злочини в Україні, її учасники обмінюються доказами, формують стратегії судового переслідування, а міжнародні експерти з військових злочинів діляться досвідом та інформацією зі слідчими на місцях.

У конференції беруть участь прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, комісар ЄС з питань юстиції Дідьє Рейндерс, генеральний прокурор України Ірина Венедиктова та спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства у конфліктах Праміла Паттен.

Президент України Володимир Зеленський та держсекретар Ентоні Блінкен виступлять із відеозв'язку.

Читайте також: Глава Мін'юсту США обіцяє допомогти Україні покарати військових злочинців

«Нам потрібно зібрати докази, встановити, хто несе відповідальність за військові злочини, та залучити цих людей до суду, – заявив журналістам у вівторок міністр юстиції Німеччини Марко Бушман. – Це буде нелегко, це не пройде швидко, можливо, це триватиме багато років. Але це наша мета, і я впевнений, що ми досягнемо успіху».

За словами лідерів України та Заходу, після вторгнення Росії військові злочини широко поширені – від убивств та тортур до зґвалтувань, пограбувань та насильницьких депортацій.

Читайте також: Вбивці мирних людей у Часовому Яру, інших містах України обов'язково будуть знайдені - Зеленський

Ведуться численні розслідування військових злочинів, у тому числі МКС, прокуратура України та європейські країни, які застосовують так звану універсальну юрисдикцію, яка дозволяє їм проводити розслідування щодо окремих осіб.

Українська влада вже винесла вирок двом російським військовим. Більш масштабні справи, пов'язані зі злочинами проти людства чи навіть геноцидом, як очікується, будуть передані до МКС у Гаазі, повідомили Reuters офіційні особи.