UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правозахисники закликають тиснути на РФ, щоб та надала гуманітарний доступу до окупованої частини Херсонщини

На Лівобережжі окупаційна влада не тільки не евакуює мешканців лівого берега, але й перешкоджає евакуації, яка здійснюється людьми самостійно чи за допомогою волонтерських ініціатив.

Представники 24 громадських організацій закликали міжнародні організації впливати на РФ, що вона надала доступ до тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини, щоб надати допомогу тим, хто постраждав внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС росіянами. Про це повідомляє ZMINA.

"Ми закликаємо міжнародну спільноту терміново вжити всіх можливих заходів для отримання гуманітарного доступу до зони затоплення на лівому березі Херсонської області у будь-який спосіб, що дозволить врятувати життя людей", – йдеться у повідомленні.

За попередніми даними, зазначили у організації, більш ніж 80 населених пунктів на обох берегах Дніпра стикнуться з ускладненням водопостачання Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Запорізької областей, а також Північного Криму.

"На правобережжі Херсонської області українська влада розпочала евакуацію та подолання наслідків катастрофи одразу після підриву російськими військовими дамби Каховської ГЕС. Евакуаційні дії відбувається безперервно попри регулярні обстріли російськими військами районів, з яких відбувається евакуація цивільних", – розповіли у матеріалі.

Але на лівобережжі, яке окуповане Російською Федерацією, кажуть у ZMINA, окупаційна влада не тільки не евакуює мешканців лівого берега, але й перешкоджає евакуації, яка здійснюється людьми самостійно чи за допомогою волонтерських ініціатив. Російські військові встановили блокпости на виїздах з підтоплених населених пунктів та перешкоджають евакуації, обстрілюючи катери та човни тих, хто намагався врятуватись.

"Ситуація в населених пунктах лівобережжя вкрай критична. Дорослі, діти та тварини рятуються на дахах будинків, без питної води, продуктів харчування та ліків. Також важливо, що у криницях та відкритих водоймах можуть опинитися хімікати, збудники хвороб із кладовищ, каналізаційних стоків, сміттєзвалищ, що призведе до виникнення епідемії інфекційних хвороб. Підтоплення також створило додаткову загрозу для цивільного населення обох берегів Херсонщини через велику кількість мін, боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів, які дрейфують під тиском великої маси води", – додали в організації.

Читайте також: Японія найближчим часом надішле Україні гуманітарну допомогу

Напередодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун провели розмову, в межах якої обговорили кроки подолання гуманітарних наслідків терористичного акту Росії на Каховській ГЕС, а також посилення впливу ООН для евакуації мирного населення на території тимчасово окупованого лівобережжя Херсонської області.