UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правозахисники розповіли про наслідки неправильної ліквідації шахт в ОРДЛО

За даними правозахисників, окупанти в Донбасі закрили майже всі шахти.

На тимчасово окупованій території Донбасу окупанти ліквідували майже всі шахти. Правозахисник та представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський розповів про наслідки неправильного закриття шахт, як це роблять окупанти.

“Які наслідки варварської ліквідації шахт на окупованих територіях? Починають під землю опускатися водойми. Волнухинське водосховище, це Лутугинський район на тимчасово окупованій території Луганської області. Починає зменшуватися Ісаківське водосховище”, - заявив Лисянський.

Також, за його словами, кілька річок в Антрацитівському районі Луганської області просто почали зникати. Правозахисник зазначив, що так відбувається, ще й тому, що в Антрацитівському та Перевальському районах працює багато штучних копалень, так званих копанок. Правозахисники, на сьогоднішній день нарахували 47 таких копанок.

Лисянський пояснив, що обидва райони були стратегічними по видобуванню вугілля. Він зазначив, що там у шахтах пласти з якісним вугіллям “антрацитом” виходили прямо на поверхню.

“Окупанти просто взяли плани гірничих робіт, геологічні плани, побачили, де саме виходять ці пласти і відкритим способом почали діставати вугілля. Порушуючи тектоніку, порушуючи ландшафт. Просто почали варварським способом видобувати вугілля. І звісно порушили геологічні процеси. І водойми почали зникати. А водойми - це водопостачання в квартири людей”, - заявив Лисянський.

За словами правозахисника, якщо нічого не зміниться, то через п'ять років ситуація буде катастрофічна за різними напрямки, зокрема за соціально-економічним та екологічним. 

Крім того, Лисянський зазначив, що окупанти не відкачують воду із ліквідованих шахт. Правозахисник пояснив, що вода, яку не відкачують, виштовхує газ метан. А той у свою чергу накопичується у житлових будинках, зокрема у підвальних приміщеннях. Так, правозахисники фіксували випадки, коли через скупчення метану відбувалися вибухи у приміщеннях, якими користуються люди.

“На сьогоднішній день це все діється на тимчасово окупованій території. Саме в розрізі соціально-економічних та трудових прав людей”, - зазначив Лисянський.

Читайте також: Правозахисники повідомили, скільки гірників в ОРДЛО загинули чи травмувалися під час роботи на шахтах

Нагадаємо, в “ЛНР" ватажки підтримуваних Росією бойовиків знищили майже 35 тис. робочих місць в місцевому вуглепромі. Зокрема, лише на окупованій території Луганської області, окупанти закрили 22 вугільні шахти.

Раніше ZN.UA повідомляло, що питання про закриття нерентабельних шахт в ОРДЛО вирішується в Москві. Окупаційна адміністрація ОРЛО вже запустила процес ліквідації "Вергелівської", "Міусинської" і "Новопавлівської" шахт.

Вугледобувні підприємства “Орджонікідзевугілля” в Єнакієве і “Артемвугілля” у Горлівці ліквідуються “Донбассвугілляреструктуризацією”. Окупаційні адміністрації діють під керівництвом російської Федеральної державної бюджетної установи з питань реорганізації та ліквідації нерентабельних шахт і розрізів і звітують перед його директором Андрієм Моїсеєнковим. Крім того, шахтарям в ОРДО заборгували 110 млн рублів зарплати.