UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правозахисники закликали ПАРЄ вимагати від РФ відпустити Семену на лікування

Окрім того, правозахисники із таким же закликом звернулися і до комісара Ради Європи з прав людини.

Правозахисники закликали міжнародну спільноту, зокрема Парламентську асамблею Ради Європи, поставити перед Російською Федерацією питання щодо надання дозволу виїхати з анексованого Криму на лікування до Києва українському журналісту Миколі Семені. Журналісту, якого за сфабрикованою справою засудили до 2,5 років умовного ув'язнення необхідно пройти лікування в кардіологічній клініці, передають "Крим. Реалії".

"Миколі Семені 68 років. Тривале політичне переслідування завдало суттєвої шкоди його здоров'ю і позначилося на моральному стані. Де-факто владі Криму були передані усі медичні документи, які підтверджують необхідність стаціонарного нейрохірургічного і кардіологічного лікування на материковій Україні. За цих умов відмова у наданні дозволу для лікування виглядає цинічним знущанням над журналістом", – заявили правозахисники.

Зазначено, що вони закликали комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович, делегатів жовтневої сесії ПАРЄ та країни-учасниці РЄ поставити перед Росією питання про надання Семені дозволу на виїзд з анексованого Криму для лікування у нейрохірургічній та кардіологічній клініках на материковій Україні.

Зокрема під відповідним зверненням підписалися: Центр громадянських свобод, Інститут демократії імені Пилипа Орлика, Українська Гельсінські спілка з прав людини, Фундація Відкритий Діалог, Харківська правозахисна група, Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива", Медійна ініціатива за права людини, громадська організація "КримSOS" Кримський дім, Кримська правозахисна група, Центр інформації про права людини, Інститут масової інформації.

Раніше Миколі Семені не дозволили покинути анексований Крим для лікування. Таку відповідь з російської Федеральної служби виконання покарань отримав адвокат журналіста Еміль Курбединов. Семена хотів приїхати в Київ для проходження лікування в кардіологічній клініці.

Нагадаємо, 22 вересня минулого року так званий "Залізничний районний суд" окупованого Сімферополя оголосив вирок кримському журналістові Миколі Семені.

Йому призначили покарання у вигляді 2,5 років умовно з випробувальним терміном у три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

Журналіста "Радіо Свобода" Миколу Семену у квітні 2016 року окупаційна "влада" Криму звинуватила в екстремізмі і замаху на територіальну цілісність Росії. Приводом стала стаття, опублікована на сайті "Крим. Реалії" про блокаду анексованого півострова українськими активістами.

Протест у зв'язку з винесенням Семені обвинувального "вироку" висловили Міністерство закордонних справ України, Державний департамент США та Європейський Союз.