UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правозахисники встановили точне місцезнаходження політв'язня Клиха

Стан здоров'я українця стабілізується.

Український політв'язень Станіслав Клих, незаконно утримуваний в Росії, знаходиться в психіатричній лікарні Магнітогорська (Челябінська область), повідомила російська правозахисниця Тетяна Щур. Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова повідомила про переведення політв'язня з Верхньоуральської колонії у психіатричну лікарню.

"Станіслав Клих знайшовся в Магнітогорську в Обласній психіатричній тюремній лікарні... Станіслав почуває себе краще. Каже, що дозволу на шпиталізацію не давав, що суперечить словами тюремників", - пише Щур на своїй сторінці в Facebook.

Раніше адвокат українця Роман Качанов повідомив про погіршення його стану. Так, за його словами, свідомість Станіслава була сплутаною, мова "пливла", а образи зашкалювали до "фантазійно-маревних".

"Катерина (адвокат Уральської правозахисної групи Катерина Бур'ян) знайшла його (у лікарні) більш спокійним і розумним. Але у неї склалося враження, що він перебуває під впливом заспокійливих препаратів. Та й сам Станіслав сказав, що йому роблять "якісь щеплення", - додає Щур.

Політв'язень поскаржився на занадто тісну камеру, а також повідомив про те, що тюремні наглядачі занадто швидко забирають листи від матері та рідко виводять його на прогулянки.

"Він попросив змінити камеру, оскільки його занадто тісна. Поскаржився, що листи від мами швидко забирають, ледь давши прочитати, на прогулянки водять рідко... Попросив цілий набір дитячої пригодницької літератури... Ясно, що необхідно: по-перше, об'єктивне обстеження незалежними фахівцями, по-друге, допустити до нього уповноваженого з прав людини України та психіатра міжнародного рівня. І - головне: негайно відправити його додому!", - додає правозахисниця.

Нагадаємо, 26 жовтня 2016 року Верховний суд Росії визнав законним вирок, раніше винесений російським правосуддям українським громадянам Миколі Карпюку та Станіславу Клиху, засудженим до 22,5 і 20 років позбавлення волі за нібито участь у війні проти РФ під час Першої чеченської війни.

Обоє не визнали власну провину і заявляють про те, що були незаконно затримані, а зізнання російські слідчі отримали від них тортурами. Микола Карпюк говорив про тортури в російському СІЗО електричним струмом, голками під нігті та цілодобовою забороною на сон.

Після винесення вироку Клиха етапували у Верхньоуральську в'язницю Челябінської області, а Карпюка – у Володимирський централ.