Українські правозахисники вимагають від уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової скласти свої повноваження. Відповідну заяву оприлюднила "Кримська правозахисна група".
"Ми вважаємо, що для збереження національної і міжнародної довіри до офісу Омбудсмена України Людмила Денісова не може надалі займати посаду уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, і звертаємося добровільно скласти з себе повноваження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", - йдеться в заяві.
Крім того, у заяві зазначили, що 26 липня 2019 Національне антикорупційне бюро разом з ГПУ оприлюднили записи розмов голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, які свідчать про використання Денісовою своєї посади в особистих інтересах. За словами правозахисників, українська омбудсвумен подала позов до ОАСК про скасування рішень Нацагентства з питань запобігання корупції, яке виявило недостовірну інформацію в її деклараціях у 2015, 2016 і 2017 роках.
Правозахисники підкреслюють, що відповідно до записів, Вовк використовував цей факт і "переконав" омбудсвумен допомогти йому провести нові конкурси на членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів і забезпечити перемогу лояльних людей.
Тому, правозахисні організації вважають, що після оприлюднення таких матеріалів Денісова не може бути омбудсвумен і її подальше перебування на цій посаді загрожує незалежності всього інституту уповноваженого Ради з прав людини.
Правозахисники вимагають від правоохоронних органів України відкрити кримінальне провадження і провести незалежне розслідування фактів, які були оприлюднені НАБУ.
Нагадаємо, 26 липня співробітники НАБУ і ГПУ провели обшуки Окружному адміністративному суді Києва. Голова Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що суддів ОАСК перевіряли на причетність до вчинення злочинів в ході розслідування справ Євромайдану. Проте в ході негласних слідчих дій були виявлені факти їхнього втручання в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. В якості доказів були опубліковані фрагменти прослушки голови ОАСК Павла Вовка, де той нібито дає вказівки адвокатам і суддям "вирішувати питання" з ВККС. За словами Горбатюка, прокуратура підготувала повідомлення про підозру голови і чотирьом суддям ОАСК. Однак керівництво ГПУ досі їх не погодило.
Генпрокурор Юрій Луценко пообіцяв підписати повідомлення, якщо йому нададуть докази та інформацію про негласні слідчі дії. Він також звинуватив Горбатюка в самопіарі і пригрозив службовою перевіркою.