UA / RU
Підтримати ZN.ua

Православні та греко-католики відзначають Прощену неділю

У Прощену неділю - останній день масляної перед Великим постом, що в цьому році починається 18 березня, - збираються в храмах і, за традицією, просять в один одного вибачення.

3. Цього дня в церквах зачитуються тексти Біблії, де йдеться про прощення гріхів, про піст і про збирання небесних скарбів.

У Прощену неділю, яка також є останнім днем Масляної, потрібно просити прощення один у одного - щоб приступити до посту з доброю душею, зосередитися на духовному житті, з чистим серцем зустріти 3.

Звичай просити прощення й самому прощати, вступаючи в 3, має давнє коріння. Колись палестинські ченці на весь період посту вирушали в пустелю, не знаючи, чи повернуться вони до Великодня в обитель живими, тому ченці заздалегідь просили один в одного вибачення.

Православні християни перейняли цей монастирський звичай, і закріпили особливий чином - тобто особливий порядок церковної служби Прощеної неділі: він служиться ввечері. А весь день ми чуємо: "Прости мене, будь ласка!" І у відповідь: "Бог простить! І я прощаю!".

У Прощену неділю останній раз перед Великим постом вживається скоромна (непостная) їжа. Сорокаденний Великий піст є основним, найтривалішим і найбільш строгим з чотирьох багатоденних постів. Він пов'язаний з євангельським переказом про те, як 3 40 днів постив у пустелі. !zn

Читайте також:

У Прощену неділю Азаров вибачиться за невиконані обіцянки

Королевська не буде вибачатися перед виборцями за перехід з опозиції у владу

Міністр інфраструктури попросив вибачення за погані дороги

Соціологи підрахували кількість вірян: третина населення Землі - християни, чверть - мусульмани