UA / RU
Підтримати ZN.ua

Православні та греко-католики святкують Трійцю

Трійця є одним з трьох церковних свят, які є офіційними вихідними днями. Але за популярністю значно поступається Великодню і Різдву.

У неділю, 19 червня, православні та греко-католики відзначають День Святої Трійці, який ще називають П'ятидесятницею (вона випадає на 50-й день після Великодня) і Зішестя Святого Духа.

Трійця символізує сходження Святого Духа на апостолів. Ісус Христос пообіцяв учням повернутися після вознесіння і, згідно Святого письма, свою обіцянку дотримав саме в цей день.

У євангельській традиції сходження Святого Духу описується як полум'я, язики якого оточили кожного з апостолів, після чого вони знайшли "дар мов" - стали говорити на різних, не відомих їм раніше мовах. Саме тому День Святої Трійці іменується також днем народження Християнської Церкви.

У цей день віруючі прикрашають оселю свіжими паростками берези, любистком, лепехою, м'ятою, чебрецем, полином. Тому Трійцю в народі називають "зеленим" святом.

Також до Трійці прийнято проводити обряди очищення - від прибирання в будинку до очищення від грішних думок.

Читайте також: Кількість прихильників Московського патріархату в Україні впала до 15%

Трійця є одним з трьох церковних свят, які в Україні є офіційними вихідними днями. При цьому Трійця за популярністю значно поступається Великодню і Різдву. За даними опитування КМІС, Трійцю назвали улюбленим святом 36% українців, Великдень – 83%, Різдво – 79%.

За даними опитування Центру Разумкова, лише на релігійні свята відвідують служби в церкві 57,1% представників УПЦ Московського патріархату, 54,4% УПЦ Київського патріархату, 61,2% - інших православних, 17,5% - греко-католиків, 72,7% - просто християн і 14,3% представників інших конфесій.