UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правоохоронці ухвалили майже півмільйона рішень про легалізацію зброї, яка є на руках українців

Основні звернення здійснюються через Єдиний реєстр зброї 

Війна повністю поміняла ставлення українців до зброї. Якщо раніше це цікавило досить невелику частину суспільства. то з початком повномасштабного вторгнення бажання мати зброю у власності стало зрозумілим і навіть у деяких випадках обов'язковим. Але це не виключає легальне тримання зброї на руках.

Читайте також: На руках цивільного населення стає все більше незадекларованої зброї

МВС повідомило, що у дозвільних органах лежить величезна кількість заяв українців на придбання або легалізацію зброї, яка потрапила до людини в руки шляхом перебування у зоні, наближеній до бойових дій, або на деокупованій території. 

Наразі цьому дуже допомагає Єдиний реєстр зброї, який вже понад рік працює в Україні.

"Українці подали через Єдиний реєстр зброї вже майже 476 тисяч заяв на отримання різних видів дозвільних документів на зброю, - повідомляє МВС у Телеграмі, - За результатами їх опрацювання правоохоронці ухвалили вже понад 461 000 рішень про надання відповідних дозвільних документів.

Загалом, з моменту запуску реєстру в червні 2023 року в Єдиному вікні громадянина авторизувалася понад 141 000 користувачів, з яких майже 50 000 — власники зброї. Єдиний реєстр зброї — це важливий інструмент, який дозволяє правоохоронцям підвищувати рівень контролю за володінням зброєю", - зазначили у МВС.

Раніше заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий повідомив, що в українців може бути на руках від 2 до 5 мільйонів одиниць незадекларованої зброї. «Підрахувати всю кількість неможливо. Водночас за даними наших європейських партнерів, озвучуються цифри, що на руках у населення може бути від двох до п’яти мільйонів одиниць незареєстрованої зброї», - зазначив Драп’ятий.

Тому звернення з проханням легалізації - дуже важливий момент підтримки безпеки у суспільстві.

Читайте також: Українці матимуть на руках до трьох мільйонів одиниць зброї після війни – МВС

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №9538 про декларування вогнепальної зброї, який надає право цивільним громадянам декларувати наявну зброю та боєприпаси до неї, а також користуватись нею з метою відсічі збройної агресії РФ протягом дії воєнного стану в Україні та 90 днів після його припинення або скасування. 

Закон передбачає, що людина, яка знайшла вогнепальну зброю, повинна впродовж 24 годин повідомити про це поліцію у будь-який зручний спосіб для подальшої здачі чи декларування або вказати на її  місцезнаходження для подальшого вилучення.