UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правоохоронці розповіли про відкриті справи щодо забороненої символіки

Києвлянин зробив нацистське вітання у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

В Україні відкрили кілька кримінальних справ за фактом використання забороненої символіки у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, повідомляє МВС України.

Так, на Миколаївщині місцева жителька на даху свого будинку повісила красний прапор з комуністичною символікою, яка є забороненою законами України.

Друге правопорушення було зафіксоване у Житомирський області.

"У Миколаївській області місцева жителька на даху будинку закріпила прапор червоного кольору з комуністичною символікою та встановила дві фотокартки з георгіївською стрічкою. У Житомирській області на території ПП "Автосвіт" на флагштоці одним з працівників розміщено прапор червоного кольору з комуністичною символікою. У Запоріжжі біля пам’ятника "Воїнам-автомобілістам" невідомий закріпив прапор червоного кольору з написом "Полк победы 1941-1945". По всім подіям поліцією відкрито кримінальні провадження за ч.1 ст. 436-1", - сказав Олександр Фацевич.

npu.gov.ua

У Києві правоохоронці також склали адмінпротокол на чоловіка, який використав нацистське вітання під час акції біля парку Вічної Слави. Працівники поліції притягнули до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство 16-річного місцевого мешканця.

На нього склали адміністративний протокол за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

МВС України

Читайте також: У День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні США закликали РФ повернути Україні Крим

Нагадаємо, що до Дня перемоги над нацизмом у Другій світові війні в Україні заплановано проведення майже 667 заходів, у яких мають взяти участь 66,9 тисячі осіб, повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий. За його словами правопорядок забезпечують понад 12 тисяч правоохоронців.

9 травня Україна відзначає День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який прийшов на зміну "Дню перемоги над фашизмом у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років". Останній зараз святкують лише у Росії та деяких інших пострадянських державах. Напередодні, 8 травня Україна відзначала День пам'яті та примирення.