Правоохоронці оголосили нову підозру прихильнику "руської весни" та учаснику масових заворушень під час захоплення Харківської облдержадміністрації у 2014 році Спартаку Головачову, повідомляє "Інтерфакс-Україна" із посиланням на прес-секретаря прокурора Харківської області Віту Дубовик. У понеділок, 13 серпня, Київський районний суд Харкова продовжить обрання йому запобіжного заходу.
"Йому оголошено нову підозру за ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами – ред.) КК України. Обрання запобіжного заходу було призначено на п'ятницю, але він заявив відвід судді. Тому обрання запобіжного заходу перенесли на понеділок", - розповіла журналістам Дубовик.
У червні 2018 року Головачова визнали винним у скоєнні злочину за ч. 1 статті 294 Кримінального кодексу України: організації та активної участі у масових заворушеннях, що супроводжувалися насильством, погромами, підпалами, знищенням майна, захопленням будівлі й опором представникам влади із застосуванням зброї та інших предметів під час захоплення ХОДА в 2014 році.
Його засудили до п'яти років позбавлення волі з випробувальним терміном три роки (санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді 15 років позбавлення волі).
На початку серпня прокуратура подала апеляцію на вирок Головачову. "Ми вважаємо, що організатори подій, які відбулися, повинні отримати реальні терміни, реальні міри покарання. Апеляція нами заявлена. Домагатимемося реальної міри покарання", - підкреслив в. о. прокурора Харківської області Артем Степанов.
Навесні 2014 року в Харкові, як і в інших обласних центрах Південної та Східної України, проходили масові акції прихильників "русской весны". 6 квітня добре керовані групи проросійських бойовиків оточили будівлю ОДА та прилеглий квартал, призначили з натовпу "альтернативних депутатів" обласної ради, провели "альтернативну сесію" і проголосили "Харківську народну республіку". Під час штурму будівлі Харківської ОДА були жорстоко побиті українські патріоти, які її охороняли.
Як розповідав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у інтерв'ю DT.UA, керівництво ЗСУ і командування армійського спецназу відмовилося брати участь в звільненні захоплених бойовиками адміністративних будівель, пославшись на відсутність воєнного стану, а більшість місцевих міліціонерів були або деморалізовані, або відверто симпатизували "русскому миру".
"У Харкові, я використовував вінницький "Ягуар", який ми мотивували, а також Нацгвардію і добровольців. Вони утримували ситуацію до тих пір, поки військові не оговталися і не зрозуміли, що це війна", – пояснив голова МВС.
Детальніше про події у Харкові в березні-квітні 2016 року читайте в інтерв'ю Арсена Авакова у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".