Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації передала правоохоронним органам IP-адреси користувачів, які здійснили DDoS-атаку на сайт президента.
Прес-служба відомства спростувала інформацію про те, що веб-сайт президента зламали, але зазначила, що в ніч з 1 на 2 грудня фіксувалися DDoS-атаки на інтернет-представництво президента. Держспецзв'язку і Адміністрація президента вжили заходів для відбиття атак. "На жаль, атаки продовжуються. IP-адреси, з яких проводяться атаки, передано до правоохоронних органів", - йдеться в повідомленні.
Держспецзв'язку підкреслила, що дії інтернет-користувачів мають ознаки порушень, відповідальність за які передбачено ст. 361 КК - несанкціоноване втручання роботу комп'ютерів, мереж або електрозв'язку. Максимальна санкція за цією статтею - позбавлення волі на 5 років.
Швидше за все, відбулася професійна атака, а значить правоохоронці отримають IP-адреси жителів Китаю, Америки, Індонезії, Індії та інших країн, розповів виданню Ліга.net відомий хакер, лідер Інтернет партії України Дмитро Голубов.
Він побоюється, що у цьому випадку чиновники звинуватять у DDos-атаці також користувачів, які заходили на сайт і оновлювали його за допомогою клавіші F5.
На практиці довести, що IP-адреса пов'язана з конкретною людиною складно, додає Тетяна Попова, голова правління Інтернет Асоціації України. "Можна визначити тільки якому провайдеру належить ця адреса і якому пристрою її було надано. А як бути з динамічними адресами і програмами типу ТОР?",- каже вона.
Вона наводить приклад з блокуванням сайту Кабміну після вилучення серверів у сервісу ex.ua. "Тоді ніхто не здійснював DDoS-атак - просто в інтернеті закликали користувачів заходити на сайт. Тисячу людей посадити не можна",- пояснює Тетяна Попова. !zn
Читайте також:
ZN.UA зазнало масованої хакерської атаки
Ударівці через хакерські атаки закрили свої персональні сторінки у соцмережах