Більшість фігурантів так званого "списку 47", до якого увійшли українські журналісти та публічні особи , перебувають під постійною цілодобовою охороною, повідомив під час брифінгу у Києві голова Служби безпеки України Василь Грицак. При цьому він відмовився називати точне число осіб під охороною, пославшись на "некоректність" оприлюднення цієї інформації.
"Щодо тих людей, які звернулися по гарантування безпеки, то мені некоректно буде називати кількість тих людей, але значна частина зі "списку 47" перебуває під цілодобовою охороною", - зазначив він.
А також розповів про перебіг розслідування "вбивства" журналіста Аркадія Бабченка. Саме підозрюваному в організації вбивства російська сторона нібито передала цей "ліквідаційний список".
"Надзвичайно активно відбувається розслідування цієї справи, і я переконаний, що найближчим часом ми зможемо повідомити дуже багато цікавих деталей. Я розумію, що від нас усі очікують підтвердження, так би мовити, "російського сліду". Я обіцяю вам: цей слід уже є, і ми вам про нього розповімо", - наголосив Василь Грицак.
А також підкреслив важливість якісного документування усіх обставин цієї справи. "Ми не можемо у світлі прожекторів розслідувати справу про замовлення вбивства журналіста, а також ви знаєте про список із 47 (осіб)", - додав голова СБУ.
Нагадаємо, 5 червня видання "Страна.ua" оприлюднило список із 47 журналістів і публічних осіб. Редакція наполягала на тому, що саме про нього говорив генеральний прокурор Юрій Луценко, який назвав фігурантів списку потенційними жертвами російських спецслужб. За словами голови ГПУ, список вдалося отримати в рамках спецоперації з попередження вбивства журналіста Аркадія Бабченка.
Серед інших, у списку опинилися головний редактор тижневика "Дзеркало тижня. Україна" Юлія Мостова та її перший заступник Сергій Рахманін.
Того ж дня СБУ зареєструвала кримінальне провадження за фактом розголошення матеріалів досудового слідства, тим самим непрямо підтвердивши автентичність списку.
Ввечері 29 травня офіційні особи повідомили про те, що журналіста Аркадія Бабченка застрелили у Києві. Наступного дня керівництво ГПУ і СБУ повідомило, що"вбивство" Бабченка було інсценовано в рамках спецоперації з виявлення замовників і організаторів цього злочину.
За даними слідства, російські спецслужби замовили вбивство журналіста, організатором і виконавцями виступили громадяни України. 30 травня оперативники СБУ затримали в Києві ймовірного організатора замаху на Бабченка. Підозрюваним виявився український підприємець Борис Герман, власник підприємства з виробництва зброї. 31 травня підозрюваного заарештували на 60 діб без права внесення застави.
У залі суду Борис Герман назвав себе агентом української контррозвідки і заявив, що організація замаху на Бабченка була частиною спецоперації спецслужб. За його словами, контррозвідка санкціонувала та документувала його спілкування з представником "Фонду Путіна" В'ячеславом Пивоварником, який займається фінансуванням російських агентів і диверсантів, а також українських організацій та політичних партій, які діють в інтересах Кремля.
Вбивство Бабченка доручили бійцю "Правого сектора" Олексію Цимбалюку. Отримавши "замовлення", ветеран АТО того ж дня повідомив про підготовку злочину СБУ.
Детальніше про спецоперацію СБУ з Аркадієм Бабченком читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Контекст" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".