UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правоохоронці не повідомляють, до чого привела "ниточка" у справі Шеремета

Влітку Юрій Луценко заявив про те, що у правоохоронців є "ниточка", яка може допомогти вийти на виконавців та замовників вбивства журналіста.

Правоохоронці не повідомляють подробиць розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, зокрема, не говорять до яких же результатів привела "ниточка", про яку раніше заявляв генеральний прокурор України Юрій Луценко. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на відповіді від Генеральної прокуратури та Національної поліції.

"Повідомляємо, що на даний час у цьому кримінальному провадженні проводяться слідчі та процесуальні дії, спрямовані на встановлення осіб, які вчинили цей злочин", – сказано у відповіді поліції.

За даними прокуратури, про підозру нікому не повідомляли і не затримували. Поліція не стала розголошувати інших подробиць, посилаючись на кримінальну відповідальність за розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, а Генпрокуратура - на обмеження доступу до інформації.

Вказується, що наприкінці листопада видання зверталося до слідства з питаннями про яку "ниточку" говорив Луценко і до чого вона призвела, які слідчі дії відбуваються у справі, чи відомі імена можливих виконавців і замовників злочину. 22 листопада видання направило запит до президента Петра Порошенка з проханням повідомити, як часто він заслуховує доповіді правоохоронців і чи повідомляли йому про прогрес у цій справі. Питання направили й голові Адміністрації президента Ігорю Райніну. Протягом місяця відповідь так і не надійшла.

Нагадаємо, що у серпні Луценко повідомляв, що у слідства є "ниточка", що може сприяти розкриттю злочину. "У нас зараз є інформація, яка, можливо, виведе нас як мінімум на виконавців, а потім і на замовників", - заявляв він.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року внаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину. У той самий час, начальник Головного слідчого управління Олександр Вакуленко зазначив, що повідомлення про підозру поки нікому не вручено.

15 травня поліція допитала екс-співробітника СБУ Ігоря Устименка в рамках розслідування вбивства Павла Шеремета. Авторам документального фільму "Вбивство Павла" вдалося з'ясувати, що Устименко приїжджав до дому Шеремета в ніч напередодні вбивства та провів там більше години. Офіційне слідство цією інформацією не володіло.