UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правоохоронці кваліфікували напад на Шабуніна як "дрібне хуліганство"

Під час сутичок біля будівлі САП активіста облили зеленкою та закидали тортами.

Правоохоронці затримали та доправили до відділку двох осіб, які під час сутичок біля будівлі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) облили зеленкою та закидали тортами голову "Центра протидії корупції" (ЦПК) Віталія Шабуніна. На нападників склали протоколи про адміністративне правопорушення, повідомили ТСН у відділі комунікації Національної поліції Києва.

"Двох осіб, які перебували біля будівлі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, доправили до відділку поліції. Їх особи встановлено. На них склали два адмінпротоколи за статтею 173 Кодексу про адмінправопорушення "дрібне хуліганство", - розповіли поліцейські.

Нападникам загрожує штраф, виправні роботи або арешт строком до п'ятнадцяти діб. Кримінальні справи проти них не порушували.

Згодом на сторінці ЦПК у Facebook з'явився пост із закликом допомогти впізнати осіб, які напали на Шабуніна. "Друзі, допоможіть ідентифікувати тітушок, які напали на Віталія Шабуніна сьогодні під САП", - йшлося у ньому.

На фото активістів семеро осіб, проте у поліції повідомили про затримання лише двох нападників.

Раніше Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) винесла власні рекомендації у справі керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького, в якому рекомендується оголосити йому догану, але не звільняти, хоча Холодницький "не забезпечив дотримання вимог до професійної етики та поведінки прокурора, а тому в його діях є склад дисциплінарного проступку".

У той самий час, директор НАБУ Артем Ситник, який написав заяву на голову САП, вважає, що після такого проступку є підстави для звільнення Холодницького з посади.

20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.

Детальніше про справу головного анткорупційного спецпрокурора читайте у матеріалі Олександра Лємєнова "Кейс Холодницького: звільнять, посадять чи домовляться?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".