UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правління "Суспільного" вимагає перегляду рішення про звільнення Аласанії

Правління НСТУ вважає незаконним рішення Наглядової ради про дострокове розірвання контракту з Зурабом Аласанією.

Правління Національної суспільної телерадіокомпанії України наполягає, що рішення Наглядової ради про дострокове розірвання контракту з головою правління НСТУ Зурабом Аласанією є незаконною, і вимагає його перегляду. Висунуті наглядовою радою претензії правління визнав необґрунтованими.

"Правління вважає, рішення, прийняте у неправовий спосіб, надзвичайно небезпечним прецедентом і закликає Наглядову рада ПАТ "НСТУ" переглянути його з дотриманням всіх правових процедур", - йдеться в заяві "Суспільного" від 8 лютого.

Її укладачі вважають, що в тексті рішення про звільнення Аласанії містяться маніпуляції. Зокрема, правління не згодне з формулюванням, що створений Аласанією директорат є "дублюючою структурою".

"Керівник будь-якої компанії розподіляє виконання певних обов'язків між різними топ-менеджерами у відповідності з їхніми посадовими обов'язками та компетенціями", - пояснили в правлінні НСТУ.

Коментуючи претензії до фінансової політики Аласанії, в правлінні нагадали, що в 2018 році мовник отримав лише 50% від передбаченого законом фінансування. Тому співробітники компанії були змушені йти в неоплачувані відпустки в якості "антикризового заходу".

У правлінні запевнили, що такі відпустки на термін від 8 до 15 днів брали менеджери й інші співробітники НСТУ, і багато хто з них продовжував працювати.

При цьому "Суспільне", незважаючи на фінансові труднощі, відмовилося від розміщення "сірої" політичної реклами.

У зв'язку з висунутими претензіями щодо "непрозорості" нарахування премій топ-менеджменту мовника, правління нагадало, що їх затверджує безпосередньо Наглядова рада.

Зауваження щодо недостатнього освітлення Хресної ходи й інших заходів за участю президента Петра Порошенка правління "Суспільного" розцінило як "пряме втручання в редакційну політику".

Читайте також: Американський донор призупинив фінансування "Супільного" після звільнення Аласанії

Як повідомлялося, 31 січня Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) проголосував за дострокове розірвання контракту з головою правління Зурабом Аласанією. За відповідне рішення проголосували дев'ять членів ради, проти – троє. Причину звільнення Аласанії в наглядовій раді називати не стали, пообіцявши опублікувати протокол засідання пізніше.

Тимчасовим в.о. голови правління НСТУ Наглядова рада призначила Миколу Чернотицького. Аласанія не виключив, що оскаржуватиме рішення Наглядової ради в суді.

Протокол засідання Наглядової ради було опубліковано 6 лютого. В ході засідання Аласанію звинуватили в незбалансованій і непрозорій фінансовій політиці і нездатності реалізувати концепцію розвитку мовника. У списку претензій також присутні "деполітизація" новин, "невірне розуміння відсторонення від влади" і недостатнє висвітлення подій з участю президента Петра Порошенка.

Зураб Аласанія був обраний головою правління НСТУ у квітні 2017 року. З березня 2014 року він очолював Національну телерадіокомпанію України, проте в листопаді 2016 року звільнився з посади директора. Своє рішення він пояснив неможливістю працювати в умовах наявного законодавчого поля і недостатнього фінансування НТКУ.

Детальніше про створення Суспільного мовлення та труднощі перетворення НТКУ в НСТУ читайте в інтерв'ю Зураба Аласанії в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".