Через війну, яку розпочала РФ, в Україні тривають бойові дії. 8 липня, через масовані ракетні удари Росії, у Києві, Кривому Розі, Дніпрі загинуло 20 людей, близько 50 осіб отримати поранення. Спеціалісти Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ДСНС розповіли, як треба діяти, якщо опинитися з дитиною під завалами.
У такому випадку потрібно:
- Кликати на допомогу – за можливості зателефонувати за номером 101, намагатися не ворушитися, щоб не погіршити ситуацію. Слід пам'ятати, що рятувальнику прибудуть на місце через декілька хвилин. Під час розбору завалів рятувальники влаштовують «хвилину тиші» – в цей час треба якомога гучніше кричати, свистіти, світити ліхтариком, стукати по трубах та батареях.
- Не користуватися запальничкою або сірниками – це небезпечно, оскільки може спричинити вибух.
- Уникати переохолодження – з можливості треба розтирати кінцівки та укритися.
- Якщо завалило невеликими предметами – можна обережно звільнити простір навколо себе. Не можна зачіпати ті предмети, на яких тримається завал.
- Оглянути себе та оточуючих – у разі поранення слід накласти пов'язку з доступної тканини, щоб зупинити кров.
- Якщо під завалом дитина сама, необхідно покликати її щоб зрозуміти, чи у свідомості вона. Необхідно запитати, чи їй боляче, чи може вона ворушити кінцівками.
- Переконатися, що дитина не поранена та допомогти заспокоїтися – обійняти, взяти за руку, попросити дихати разом з вами.
- Якщо немає води – попросити дитину затримувати в роті слину та робити рухи, неначе вона її жує й ковтає. Це також допоможе заспокоїтися.
- Постійно підтримувати зв’язок з дитиною – можна розповідати різні історії та згадувати радісні моменти. Запевнити дитину, що допомога обов’язково прийде.
Раніше ми писали, як потрібно діяти, коли лунає сигнал повітряної тривоги.