UA / RU
Підтримати ZN.ua

Працівників «Укрексімбанку», які напали на журналістів, поновили на посадах

Проти Тельбізова і Осіпова завели кримінальні справи, але це не заважає їм працювати далі у банку.

Двох працівників «Укрексімбанку», які за наказом директора Євгена Мецгера застосували силу до журналістів програми «Схеми» через незручне питання, поновили на посадах, незважаючи на відкриті проти них кримінальні справи, повідомляє «Радіо Свобода».  

Наказ про поновлення директора департаменту банківської безпеки «Укрексімбанку» Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки банку Олега Осіпова підписали 9 листопада. Документ повідомляє про завершення внутрішнього розслідування в банку, але подробиці цього розслідування поки невідомі.

Дії Тельбізова та Осіпова кваліфіковані за двома статтями Кримінального кодексу: 171 («Незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів і технічних засобів, перешкоджання роботі журналіста, вчиненого службовою особою з використанням свого службового становища») та 126 («Умисне вчинення насильницьких дій, які завдали фізичного болю та не спричинили тілесних ушкоджень»). 

Досудове розслідування вже завершили, справу скерували до суду. Підготовче засідання має відбутися 29 листопада 2021 року.

Читайте також: Побиття журналістів коштувало «Укрексімбанку» мільярда гривень

Напад на журналістів у «Укрексімбанку»  

4 жовтня на знімальну групу програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт «Радіо Свобода» і «UA:Перший») напали співробітники «Укрексімбанку» під час інтерв’ю з його очільником Євгеном Мецгером: тому не сподобалось «незручне» питання від журналіста Кирила Овсяного. 

Оператору Олександру Мазуру скрутили руки, відібрали у нього дві камери і видалили все, що було на них записано. У зв’язку із цим поліція відкрила кримінальне провадження, а наглядова рада банку розпочала внутрішню перевірку - Мецгера відсторонили від роботи.

7 жовтня Мецгеру вручили першу підозру - у перешкоджанні роботі журналістів, 8 жовтня повідомили про другу підозру - в обмеженні пересування журналістів. 11 жовтня суд відправив Мецгера під нічний домашній арешт