UA / RU
Підтримати ZN.ua

Позитивне ставлення до Росії зберігають ще пів мільйона українців - соцопитування

Щоправда в загальному вимірі це лише 2% громадян.

Станом на кінець травня лише 2% громадян добре ставляться до Росії, у той час як 92% – погано. Щоправда в загальнонаціональному вимірі 2% – це близько 500 000 осіб, тобто достатньо істотна кількість в абсолютному вимірі все одно попри російську агресію проти України зберігає позитивне ставлення до країни та її громадян, йдеться в свіжому опитуванні Київського міжнародного інституту соціології.

За останні три роки до повномасштабного розгортання війни Росією проти України простежувалося поступове зниження позитивного ставлення до РФ та її громадян, але навіть попри декілька місяців поспіль ескалації біля кордонів України 34% населення України на початку лютого 2022 року добре ставилися до Росії.

Як зазначають соціологи, за останні три місяці кардинальною є зміна поглядів тих, хто мав добре ставлення до Росії і тих, хто мав невизначене ставлення до неї. Так, 80% тих, хто раніше добре ставився до РФ, тепер погано ставляться до неї. Менше ніж кожен десятий зберіг позитивне ставлення до Росії, хоча ще 12% вирішили зараз відповісти «не визначилися».

Серед же тих, хто мав невизначене ставлення до Росії, 97% зараз уже погано до неї ставляться.

Абсолютна більшість жителів погано ставляться до Росії у всіх регіонах України, зокрема, на півдні 90% погано ставляться, на сході – 85% (у той час, як на початку лютого, відповідно, 45% і 53% ставилися добре). Відносно найбільше продовжують добре ставитися до Росії на сході – 4%.

Абсолютна більшість громадян – 82% – які продовжують проживати на окупованій після 24 лютого 2022 року території негативно ставляться до росії, і лише 6% позитивно ставляться до неї.

Читайте також: Росія викрадає українських дітей, щоб позбавити народ молодих поколінь — Україна в ООН

Опитування проведено  13-18 травня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера серед 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року, а також з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 2,4%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, але при цьому отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність.