На Заході України спостерігається позитивне ставлення до історичних особистостей-українців – Михайло Грушевський, Іван Мазепа, Степан Бандера і Симон Петлюра, тоді як на Сході виражене позитивне ставлення до історичних особистостей з Росії – Петро І, Ленін і Сталін, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".
За даними опитування, 72% опитаних українців позитивно ставляться до Михайла Грушевського, 8% негативно. Близько половини позитивно оцінюють Івана Мазепу (52%) і Петра І (50%), в той же час негативне ставлення до останнього дещо більше (29% проти 22%).
Найгірше ставлення до Сталіна і Леніна – лише 22 і 25% опитаних відповідно відзначили позитивне ставлення до них. Саме ці особистості мають і високі показники негативного ставлення – дві третини негативно ставляться до Сталіна, майже 60% – до Леніна.
До Степана Бандери позитивно ставляться 35% респондентів, 46% – негативно, 18% вагалися з оцінкою. Позитивне ставлення до Бандери значно зросло в порівнянні з показниками 2012 року (35% цього року проти 22% у 2012 році) і трохи збільшилося порівняно з 2014 роком (31%).
Як зазначають соціологи, чим вище рівень освіти респондентів, тим більше виражене їх позитивне ставлення до Грушевськогу, Мазепи і Петлюри чим нижчий рівень освіти респондентів, тим більше виражена їх позитивне ставлення до Леніна і Сталіна.
Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" проводилося 4-11 листопада 2016 року серед 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.
За даними Інституту соціології НАНУ, антирейтинг історичних персонажів в Україні очолюють екс-президент Віктор Янукович і радянський диктатор Йосип Сталін. За Януковича як найбільш негативну особистість в українській історії проголосували 51% респондентів, Сталін опинився на другому місці (42%), на третьому - Володимир Ленін - 19%.