UA / RU
Підтримати ZN.ua

Позиція України щодо визнання Гуайдо президентом Венесуели виявилася ідентичною з російською

Україна вважає, що Гуайдо зможе організувати проведення демократичних виборів у Венесуелі.

Речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко в понеділок повідомила про те, що Україна визнає лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо главою єдиного демократично обраного органу влади південноамериканської країни. Зеленко не заявляла про визнання Україною Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели, як це зробила низка західних урядів, в тому числі США, Великої Британії, Німеччини та Франції.

Зазначимо, що офіційна позиція Росії є ідентичною – РФ також визнає Гуайдо спікером Національної асамблеї. У той же час, президентом Венесуели РФ визнає Ніколаса Мадуро.

Речниця МЗС зазначила, що Україна вважає, що Гуайдо зможе організувати проведення демократичних виборів у Венсуелі.

"Україна визнає Хуана Гуайдо головою єдиного демократично обраного органу влади Венесуели - Національної Асамблеї, а також лідером демократичної опозиції. Тому від нього та інших керівників політичних сил Венесуели залежить повернення до демократичного управління в країні, зокрема шляхом досягнення домовленостей про проведення демократичних і сертифікованих міжнародними спостерігачами виборів", - сказала Зеленко.

Вона зазначила, що Україна закликає владу Венесуели запобігти силовому вирішенню кризи.

Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися у 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.

11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро.

Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".