UA / RU
Підтримати ZN.ua

Позиція "Нафтогазу" щодо боргів "Київенерго" призведе до техногенної катастрофи — КМДА

"Нафтогаз" відмовляється укладати договір із КП "Київтеплоенерго".

На сьогодні близько 200 об'єктів у столиці відключені через відсутність договору з "Нафтогазом". Про це під час брифінгу повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, передає "Укрінформ". Річ у тім, що "Нафтогаз" відмовляється укладати договір із КП "Київтеплоенерго", допоки воно не перебере на себе борги ПАТ "Київенерго".

У той же час, київська влада пропонує НАК "Нафтогаз України" розібратися з питанням боргів ПАТ "Київенерго" після укладання договору з КП "Київтеплоенерго". Зокрема, у КМДА пропонують реструктуризувати борг "Київенерго" до 2021 року після погодження остаточної суми боргу.

"З огляду на те, що мова йде про великі кошти і сума боргу не з'ясована, підприємство повинне прийняти всю суму боргу. На нашу думку, це неможливо. Ми пропонуємо укласти договір, щоб киянам подавалася гаряча вода, а тим часом вирішувати питання боргу", – розповів Пантелеєв.

Чиновник зазначив, що, на думку юристів, стаття 22 закону про теплопостачання не передбачає автоматичної передачі боргів від одного підприємства до іншого. Пантелеєв наголошує, що позиція "Нафтогазу" може призвести до техногенної катастрофи, адже з 1 серпня в управління "Київтеплоенерго" також переходить ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, які виробляють не лише тепло, але й гарячу воду.

"Якщо це питання не буде вирішено, буде техногенна катастрофа. Електроенергії кільця не вистачає. Зупинка ТЕЦ неприпустима", – зазначив Пантелеєв. Він також повідомив, що КМДА залучила до вирішення питання депутатів, а також наглядову раду "Нафтогазу".

ПАТ "Київенерго" заборгувало "Нафтогазу" близько 4,8 млрд грн, з них 1,2 млрд – це штрафи та пені, нараховані "Нафтогазом". "Київенерго" частину цього боргу не визнає.

Раніше "Київенерго" розділилося на дві компанії. З його складу виділили оператора систем розподілу.

"Київтеплоенерго" розраховує, що до липня отримає всі необхідні ліцензії. Поки ж програма підготовки мереж до зими відверто буксує.

Детальніше про підготовку до опалювального сезону та зміну обслуговуючих компаній читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Київ. Літній заморозок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".