UA / RU
Підтримати ZN.ua

Повітряні сили не працювали під час спалаху над Києвом - Ігнат

Повітряну тривогу оголосили для з'ясування ситуації. 

Повітряні сили України не працювали над Києвом у час спалаху над містом та прилеглими регіонами, заявив вранці 20 квітня в ефірі телемарафону речник Повітряних Сил Юрій Ігнат.

За його словами, повітряні сили в той момент працювали лише на півдні України, де були зафіксовані безпілотники типу «Шахед».

«Що це було, скоріш за все, якщо говорити не науковою мовою, бо як пояснено на сайті NASA це була високоакустична енергетична подія, то це власне метеор, який пройшов в атмосферу Чи це було якесь небесне тіло чи це був якийсь уламок супутника, метеорита чи щось інше, якась інша аномалія. На то є спеціалісти. Повітряні сили займаються дещо іншими речами. Ми збиваємо повітряні цілі, які атакують Україну. На Київщині не було зафіксовано атак противника цього разу», — сказав він.

За його словами сигнал повітряної тривоги в Києві та області ввімкнули уже як реакцію на ситуацію.

«В країні йде війна, щось вибухнуло в небі, треба було якось реагувати. Це було несподівано для всіх. Повітряне командування оголосило повітряну тривогу для того щоб як мінімум з’ясувати ситуацію», - додав спікер повітряних сил.

Він нагадав, що росіяни застосовують проти України як комплекси С-400 так і балістичні ракети, які надзвичайно складно вдається вчасно засікти.

Читайте також: НЛО над Києвом чи збитий супутник: українці реагують мемами на невідомий спалах у столиці

Нагадаємо, близько 22:00 19 квітня у небі над Києвом спостерігався яскравий спалах і при цьому не було звуку вибуху, як це буває при ракетних ударах та роботі ППО. Після цього спрацював сигнал повітряної тривоги.

Глава КМВА Сергій Попко припустив, що спалах ймовірно став наслідком падіння виведеного з експлуатації супутника. Припущення зробили тому, що раніше була інформація, що 19 квітня на Землю має впасти супутник Reuven Ramaty High Energy Solar Spectroscopic Imager, який до 2018 року займався вивченням викидів та спалахів на Сонці. 

Згодом речник  NASA Роб Маргетту заявив, що спалах, який бачили навіть у Білорусі, не був спричинений падінням супутника NASA, оскільки той все ще перебував на орбіті.