Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з математики стане обов'язковим з 2021 року і буде дворівневим, сказала міністерка освіти і науки Ганна Новосад в інтерв'ю виданню "РБК-Україна".
"Нам потрібно усвідомити, що проблема є з математичними знанням. Ми повинні в цілому побороти страх дітей перед математикою – це має стати результатом зміни змісту освіти та методик викладання. Тому що діти, коли вони щось не розуміють, спочатку цього бояться, а потім ненавидять. І потім це супроводжує все життя. Насправді через нормальні методики викладання, нормальний зміст програми, дуже важливо цей страх перед предметом побороти. І дати дітям впевненість у собі", - заявила міністерка.
Коментуючи міжнародне дослідження PISA, згідно з результатами якого Україна відстає в якості вивчення математики, Новосад сказала: "Безперечно, PISA показала, що у нас є окремі величезні проблемні точки, які ми повинні визнати, прийняти і виробити план дій. Йдеться про математику. Це та галузь, з якої ми показали погані результати. 36% наших учнів, п'ятнадцятирічних підлітків, не досягають навіть базового рівня. А йдеться насправді про прості арифметичні дії та уміння переносити їх на життєві ситуації".
За її словами, необхідно попрацювати над змістом шкільних програм, а також розглянути можливість додаткових годин на вивчення математики.
Ще в квітні тодішня міністерка освіти і науки Лілія Гриневич повідомила про те, що випускники українських шкіл з 2021 року складатимуть обов'язковий іспит з математики, а історія України та іноземна мова будуть предметами за вибором. Гриневич зазначила, що рішення обумовлено тим, що базові математичні навички необхідні кожній людині. При цьому вона підкреслила, що всі країни, які хочуть посилити свій інноваційний потенціал, запроваджують обов'язковий іспит з математики.